Facebook, Story'yi Gruplara Taşıdı

Facebook, popüler Story (Hikaye) işlevini geliştirme yolunda önemli bir adım daha atıyor!

Facebook, Story'yi Gruplara Taşıdı

Facebook, Hikaye (Story) işlevini tüm gruplara taşıdığını duyurdu. Böylece Facebook'taki grup üyeleri, ortak bir hikayeye katkıda bulunabilecek ve diğer üyelerin içeriklerine karşılık verebilecekler.

Grup hikayeleri ilk olarak geçen sene kısıtlı bir kapasitede kullanıma sunulmuştu. Grup sayfasının üstünde belirecek olan grup hikayeleri, üyeler tarafından tıklanarak görüntülenebilecek. Hikayenin yanındaki "Ekle" düğmesine tıklayarak hikayeye ekleme yapmak mümkün olacak. Grup hikayesine ekleme yapmak, kendi hikayenize eklemekle aynı şekilde çalışıyor. Yeni bir fotoğraf çekip veya galeriden seçip, efekt, etiket ekleyip veya çizim araçlarını kullanıp, grubun önüne sunabiliyorsunuz.

Birden fazla kişinin katkıda bulunabildiği bir platform kötüye kullanıma açık olacağından, Facebook grup moderatörlerine hikaye içeriklerini yönetmek için bazı araçlar sunuyor. Moderatörler, gönderileri hikayeye eklenmeden önce gözden geçirip onaylayabiliyor, üyeleri sessize alabiliyor ve sadece yöneticilerin grup hikayelerine katkıda bulunmasını sağlayabiliyorlar.

Grup hikayeleri, hem masaüstünde, hem de Android ve iOS uygulamalarında kullanıma sunulacak.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

Turhost