Facebook'ta bu 6 maddeye dikkat edin!

Facebook'u kullanırken bu 6 şeyi yapmanız, daha sonra başınızı çok ağrıtabilir!

Facebook'u kullanırken bu 6 maddeye dikkat edin!

Facebook'u kullanan çoğu kullanıcı, sosyal ağda karşısına çıkan kişilerin, şirketlerin gerçek olduğunu, uygulamaların ise dürüst geliştiriciler tarafından sunulduğunu düşünüyor. Ama hala internette olduğumuzu unutmamamız gerekli. Bazı durumlarda bu da yetmeyebilir. İşte Facebook'ta gezineyim derken masraflı hatalar yapmamak için bilmeniz gerekenler.

Gerçek isimler, dost insanlar demek değil: Facebook, gerçek isim kullanmayı şart koşuyor. Bu nedenle bazı sahtekarlıklar, kendilerini daha güvenli gibi gösterebiliyorlar. Arkadaşınızdan gelen bir gönderi size şüpheli görünüyorsa, hack'lenmiş olma ihtimalleri yüksektir.

Dikkatsizce sarfettiğiniz sözler başınıza iş açabilir: Patronunuzun kararına kızdınız ve Facebook'a mı patladınız? İşinizi kaybetmeniz olası. Bunun yanında kötü davranışlar, uygun olmayan fotoğraflar ve bozuk dilbilgisi, sizi patronunuzun gözünden düşürebilir. Yasalara ters düşmeniz de başınızın kısa sürede derde girmesine yol açabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Mevcut Türkiye koşullarında yazmamak, paylaşmama mümkün değil. Bildiğim, gördüğüm tüm pislikleri halk da bilmelidir ki aydınlığa kavuşalım. Bir evlat ölürken, bir restaurantta çekilmiş fotoğrafımı yayınlayamam ben!

@13 Mar 2014 08:58 sizi alnınızdan öpüyorum. tebrikler....

Hadi ordan limoncular...hadiii..

bende bi halt var sandım.ulan ben para isteyince vermiyolar benim adıma isteseler ne yazar

burada eskişehirli kardeşlerim varsa onların okunasını istiyorum oylarınızı harun karacana verin kurtullalım bu dede büyük erşenden

sana ne millet istediğine verir oyunu sen Harun Karacanın kendisi mi sin

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
Facebook'u kullanırken bu 6 maddeye dikkat edin!
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir