Facebook'ta bu 6 maddeye dikkat edin!

Facebook'u kullanırken bu 6 şeyi yapmanız, daha sonra başınızı çok ağrıtabilir!

Veri planınızı aşmamaya dikkat edin

Veri planınızı aşmamaya dikkat edin

Veri planınızı aşmamaya dikkat edin: Evde Wi-Fi bağlantısını kullananlar genellikle güvendeler. Ancak 3G kullanıyorsanız ve yurtdışına çıkarsanız, veri tüketiminiz size çok kabarık faturalar halinde geri dönebilir.

Güvenlik risklerine dikkat: Facebook hesabınızı eline geçiren birisi, arkadaşlarınızdan para isteyebilir, sizin adınıza çeşitli sahtekarlıklar ve spam içerikler paylaşabilir.

Yarışmalar başınıza iş açabilir: Bir Facebook sayfanız varsa, onu tanıtmak için yarışmalar düzenleyebilirsiniz. Ancak "katılmak için beğenin" gibi isteklerin sayfanızın engellenmesine yol açabileceğini biliyor musunuz?

Her şeyi satamazsınız: Facebook, eşyalarını satmak isteyenler için harika bir pazar yeri olabilir, ancak her şeyi satmanız da mümkün değil. Örneğin ikinci el yazılımları satmanız, her durumda yasal olmayabilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Mevcut Türkiye koşullarında yazmamak, paylaşmama mümkün değil. Bildiğim, gördüğüm tüm pislikleri halk da bilmelidir ki aydınlığa kavuşalım. Bir evlat ölürken, bir restaurantta çekilmiş fotoğrafımı yayınlayamam ben!

@13 Mar 2014 08:58 sizi alnınızdan öpüyorum. tebrikler....

Hadi ordan limoncular...hadiii..

bende bi halt var sandım.ulan ben para isteyince vermiyolar benim adıma isteseler ne yazar

burada eskişehirli kardeşlerim varsa onların okunasını istiyorum oylarınızı harun karacana verin kurtullalım bu dede büyük erşenden

sana ne millet istediğine verir oyunu sen Harun Karacanın kendisi mi sin

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Veri planınızı aşmamaya dikkat edin
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir