Facebook'ta ne yazdığınıza dikkat edin!

Facebook'ta yazdıklarınıza dikkat etmezseniz sonunuz kötü olabilir. İşte işten attıran o mesajlar...

Garip mesajları patronunu şaşırttı...
Neyi var neyi yok ortaya dökenler birilerinin bunları okuyacağını unutabiliyor

Sosyal ağların yaygınlaşmasıyla birlikte insanların da alışkanlıkları değişiyor. Facebook gibi sosyal ağlara ilk girdiğinde fotoğraf bile koymaya çekinen insanlar bir süre sonra kendileri hakkında ne varsa yazmaya, paylaşmaya başlıyor. Bunun sonuçları da ağır olabiliyor, yaşanan Reuters'in haberine göre en son örnekte bir halkla ilişkiler uzmanı Facebook yüzünden işinden oldu.

İşveren çalışanının Facebook hesabındaki mesajları gördüğünde şaşkına döndü. Kolonoskopi, çekilen dişler, ölü köpekler, gaz problemleri, yetişkin sivilcesi, boşanma, akıl hastalığıyla savaş ve alkol problemleriyle ilgili mesajlar, halkla ilişkiler uzmanının patronu gözündeki imajını darmadağın etti. Bir insanın eşini dostunu bile tiksindirebilecek detaylar ve bunların Facebook üzerinden böylece pervasızca paylaşılması oldukça rahatsız ediciydi. Sonuçta çalışan işinden oldu.

İnsanlar suçlarını bile Facebook üzerinde yayınlıyor. Uyuşturucu kullanan, esrar içen ve bunun fotoğraflarını paylaşan insanlar çevrelerini şaşırtıyor. Artık herkes Facebook'a bakıyor ve patronları da içeren geniş bir çevre paylaşılan özel hayatınızın bütün detaylarını görebiliyor.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Facebook=Saçmalık...

gayet iyi olmuş olmayada ya başkalarına para vererek kendisi ile cinsel ilişkiye girenler ne olacak çok denk geldim adam eşini pazarlıyor resmen ben hastayım kalbim var eşimlen birlikte ol sana 1000 lira her ay gibi. bende bunlardan sıkıldım aleni sapıklar ile dolu içerisi.

Facebook'un fazla ömrü kalmadı.

Facebook yüzünden yeni evli çiftler ayrılır,insanlar işinden atılır vb. bir düzüne kötü şey hepsi bu sitenin başının altından çıktığı halde niye hala insanlar illede facebook diye direnirler anlamış değilim.

Facebook'ta neleri paylaşıyorsunuz?
sorusunun cevabı sanırım güvenmediğim için üye bile değilim paylaşacak bir şeyim de yok zaten olamazda.. tamamen saçma sapan bir site diye düşünüyorum gayri ciddi. güvenliği olmayan sağdan soldan derme çatma yapılmış kimin eli kimin cebinde belli değil. her gün değişik olaylar çıkıyor insanların mağdur edilmesinde katkıları da inkar edilemez.

Facebook sayesinde bir insanın ne mal olduğunu anlayabiliyorum.. :)

Çok Doğru İLk Fotoğrafını Koymaya cekiniyor insan sonra ne biliyorsa paylasıyor :S

Kaşınanı kaşırlar.

Ben işyerinden hiç bir arkadaşımı ve patronumu Facebook hesabıma eklemedim. Arkadaşlarımda uygunsuz şeyler yazabilirler ve bu yüzden eklememekte yarar var.

İnsanlar özel hayatlarını neden herkesle paylaşır anlamam bir türlü...

Mahremiyet denilen bir hadise vardır, bilene...

ne demis recep ivedik facebook artik harbiden amele kayniyo

nefes alsaniz baskasinin profilinde duvarinda yazilar cikiyo hic bi gizlilik yok ayarlarin da faydasi yok

Sen de yorum yaz

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir