Facebook'ta "ortak albüm" zamanı!

Facebook'taki bu yeni güncelleme, arkadaşlarınızla ilişkinizi biraz daha "sıkı" hale getirecek!

  • Cem Şancı
Facebook'ta "ortak albüm" zamanı!

Facebook'a çok ilgi toplayacak yeni bir özellik geliyor. Kullanıcıların aslında uzun zamandır talep ettiği "paylaşımlı fotoğraf albümleri" yakında kullanıma açılacak. Bu da, fotoğraf albümüne birden çok kullanıcının fotoğraf ekleyebilmesi anlamına gelecek. Böylece kullanıcılar, bir etkinlik sırasında çektikleri fotoğrafları tek bir ortak albüme ekleyebilecekler.

Bir doğumgününde, bir partide, bir kutlamada veya turistik bir gezide, herkesin cep telefonuyla yrı ayrı çektiği fotoğrafların, etkinlik sonrasında paylaşılmasında ortaya çıkan zorlukların bu sayede aşılması bekleniyor.

Ancak Facebook'un bu özellik için biraz geç kaldığını da söylemek mümkün zira Google+ bir süre önce bu yeteneği hayata geçirmiş, kullanıcılarına sunmuştu.

Facebook'un yeni özelliği öncelikle İngilizce konuşan ülkelerde devreye girecek, ardından tüm dünyadaki kullanıcılar da paylaşımlı fotoğraf albümlerine kavuşacaklar.

 

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

yani uzun lafin kisasi google+ dan calinti

twitterdan googledan gordugu seyleri o da yapiyo ama tutarli olmuyo malesef, facebook cok karisti..

Ya niye kimse google+ kullanmıyor anlamadım. Güzel bence kullanan olsa ben de kullanıcam

@27 Ağu 2013 23:10 Kullanan çok kişi var fakat facebooktaki arkadaş listeni biraz zor görürsün onun yerine yeni kişilerle kolaylıkla ileti paylaşıp sohbetten mesajlaşabiliyorsun bir engel yok. Görebildiğim kadarıyla faceden daha aktif ana sayfası bulunmakta ve etkileşimleri bayağı var. Kullan derim.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play