Facebook'ta parayla paylaşım dönemi başladı

Facebook para kazanmak için her yolu deniyor... İşte söylentiyken gerçek olan son para kapısı!

Facebook'un "Highlight" adında, para karşılığında gönderileri çok sayıda kişiye göstermeye yönelik bir sistem üzerinde çalıştığı söylentileri, gerçeğe dönüştü.

Gorilla vs. Bear adlı müzik blog'unun sahibi Chris Cantalini, Holy Balm'ın bir parçasını paylaşırken yukarıdaki ekranla karşılaştığını söyledi. Görüntüye göre Facebook, Cantalini'ye sadece bir gönderi için 100 dolar karşılığında gönderiyi yaklaşık 39.000 kişiye ulaştırma sözü veriyor. Bunun yanında 37.000 kişinin Gorilla vs. Bear'ı Facebook'ta zaten "beğendiği" söyleniyor.

Özelliğin sadece markalar için değil aynı zamanda kullanıcılar için de sunulması şaşırtıcı.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

parayla durumumu mu paylaşacağım.bu son can çekişmelerin facebook

Twitter'da benzeri var.Sponsorlu bağlantı ve TT olarak..Fakat bu şekilde herkesin parayı verip yapabileceği türden bir şey değil.Kısaca Twitter suyunu çıkartmıyor.

Beş kuruş vermem

google+ geçme zamanı...

Paramız, şahsi bilgilerimiz, fotoğraflarımız, canımız facebok'a feda olsun. Facebok'un kullanım yaygınlığına bakılırsa bir çok kullanıcı (sen olmasan bile) böyle düşünüyor. Facebok'a da işin book'unu çıkartmak kalıyor.

google plus beni bekler

Oldu canım Mark, hemen satın alıyorum, Çinli yengeme de selamlar, o çok beğendiği Çin malı çakma çantayı da hemen alabilir artık...

Yahu sizde herşeyden şikayetcisiniz. Kurumlar için on numara bi uygulama yani. Öyle milleti eklemeyle mesajlasmayla bu işler yürümüyor. Kurumlara yönelik çok iyi bişey.

servetim feda olsun facebook a :-)

zaten kullanmıyodum , böyle bir uygulamayıda cıkardıktan sonra 10 mesaj atana 2 dolar veriyom deseler gene kullanmam face i

maaşımıda yolluyorum faceye hatta sabah kalkınca ona dua ediyorum face ne be

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir