Facebook'taki resimler hapse attırdı!

Tatilde Bahama'ya giden çift, tatil fotoğraflarını Facebook'ta yayınlayınca tutuklandı. İşte nedeni.

  • Ümit Öncel
Facebook'taki resimleri yüzünden tutuklandı
İşte çiftin tutuklanmasına yol açan İguana resmi.

ABD'de yaşayan 23 yaşındaki Vanessa Starr Palm ve 24 yaşındaki Alexander Daniel Rust isimli iki genç sevgili tatillerini Bahama'da geçirmeye karar verdiler. Çok eğlenceli geçen tatillerinden sonra, internet düşkünü her genç gibi tatil fotoğraflarını Facebook'ta profillerinde yayınladılar. Fakat ne olduysa bundan sonra oldu ve polis çifti Facebook'taki resimleri delil olarak kabul ederek tutukladı.

Polisi alarma geçiren çiftin plajdaki resimleri değildi. Vahşi doğa tutkunu olan çift, tatillerinin önemli bir bölümünü Bahama'nın ormanlık bölümlerinde geçirdiler. Burada rastladıkları bir iguana ilgilerini çekti ve işin kötü yanı iştahlarını kabarttı. Facebook'ta iguananın ağaç üzerindeki resimlerinin yanı sıra, hayvanın mangalda kızartılırken resimleri de yer alıyordu. Polis de bu resim üzerine çifti Vahşi Yaşamı Koruma kanununa muhalefetten tutukladı. Alacakları ceza ise henüz belli değil.

Siz siz olun, bir fotoğrafı internette yayınlamadan önce iki kez düşünün...

Okuyucu Yorumları

Toplam 29 Yorum

Ben facebook'a Lovin Spoonfull'un 1966da söylediği summer in the city şarksıını yükledim bir hafta sonra sildiler... Facebook iyi takip ediliyor bence...

walla polisler doğru yapmışlar ama birgün bahama'ya gidersem bi iguana yiyeceğimi hiç zannetmiyorum...

İşte modern yamyam.

Yüzsüz gibi birde yayınlamışlar.

Cezası da direğe bağlanıp taşlanmak olsun :S

Polisede başkaları bildirmiştir. yani sonuçta arkadaşım dediği kişilerde bildirmiş olabilir..

o hayvanı bile yemişler ne diyim daha..
modern amerikan yamyamları...

Çiftin yediği haltı gören arkadaşları çifti ihbar etmiş. Zira tehlike altındaki türler arasında sayılan ve soyu tükenme tehlikesinde olan iguananların avlanması yasakmış. Çift kişi başı 500$ kefaletle şimdilik serbest. Gelecek Çarşamba mahkemeleri olacak. Bu arada iguana etinin yaygın olarak bir zamanlar tüketildiğini de söyleyelim. Tavuk eti lezzetinde ve beyazmış? Zaten fazlaca tüketilme sebebi de etinin lezzeti imiş. Bilgilerinize.. [Cacav]

hahaha diorum baska bsey demıyorum xD

Güzel bir haber, bence düşünme işini fotoğrafları yayımlamadan önce değil, yaban hayatına zarar vermeden önce yapmalılar..

AMAN BİZDE DİKKAT EDELİM BİZDE İGUANA YOK AMA BAŞKA ŞEYLER VAR MİLLİ PARKLARIMIZDA TEŞVİK EDELİM GELEN TURİSTLERİ ELLERİNDEKİ TÜM ÇEKİMLERİNİ BİZİM ÜLKEDEN YÜKLESİNLERDE ÖĞRENELİM NELERİMİZ EKSİLİYOR ARTIYOR!

Yiyecek başka bir şey bulamamışlarda iguana mı yemişler? :)

Az bile,umarım oygun cezayı alırlar..

iguanyı yiyenlerin zaten normal insan olması zor

iguanamı yemişler öff nasıl açlarsa artık

oh iyi olmuş assınlar o yaratık yenirmi adamlarda ne mide varyaa iğrenç.

internette fotoğraf yayınlamadan önce değil de.. siz siz olun tavuk, balık, inek, koyun vb. dururken vahşi hayvan yiyip macera tadı almaya kalkışmadan önce iyi düşünün... bahama'ya gitmişler yaptıkları (ya da yedikleri) şeye bak ya..

iguana yenir mi be :( iğrenç ötesi .

ne mide varmis :)

Beter olsunlar. İyi olmuş yakalandıkları. Doğa düşkünü insan iguana yemez.

iguana deil yedigimiz piliçti deseler kim kanıtlayacak merak ediyorum :D

Çok iyi olmuş ceza almışlar. Nesli tehlikede olan hayvanlara zarar verilmez.

internete foto vermek akıl işi degılkı zaten .Bilinmiyen olmak her zaman hosuma gıtmıstır!!!

nasıl olur yha:S

çook iyi olmuş

"iguana deil yedigimiz piliçti deseler kim kanıtlayacak merak ediyorum :D" ABD Diyos Boşa Hareket Etmez Diyoss :d Şimdi 2oo9dayız Onlar Varya İquanayı Yiyenlerin 1990 Yılında Ne Yediklerine Kadar Çıkartır Hepsini Tek Tek :D Nolçaktı Nolçaktı :D

yuh açlara bak ya :D

Evimi kiralayanlardan şunu istiyorum bu siteye üye değilsen dairemi kiralayabilirsin diyorum baksanıza millet herşeyi bu ve buna benzer yerlere evinizi ve çevresinizin fotoğraflarını yüklüyor...Ev sahibinden izinsiz çok şeyler yapıyorlar...Evimin dairelerimin farklı reklamlarını yapıyorlar! Olumlu veya olumsuz etkileniyoruz.

iguanayı değilde tavuk koysalar daha iyi olurdu

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play