Facebook'tan acı bir itiraf geldi!

Herkesin Facebook'u eleştirmesi tamam ama eleştiren Facebook'un kendisi olunca iş biraz garipleşiyor

  • Melik Arslan
Silme araçları mutlaka geliştirilmeli!
Verileriniz, sunuculardan tamamen silinmiyor

Facebook, artık hayatımızın vazgeçilmezleri arasında. Gecesini gündüzünü Facebook'ta geçirenlerimiz bile var. Peki Facebook, yeteri kadar güvenli mi? İşte bu tartışılır...

Facebook hesabımızdan bir fotoğraf ya da başka bir şey sildiğimizde, Facebook sunuculardan o verinin hemen gitmediğini biliyoruz, fakat bunu Facebook'un Avrupa Politika Yöneticisi'nin de eleştirmesi, işin içine biraz tuhaflık katıyor. Sitedeki veri silme araçlarının veriyi tamamen silmediğini, sitenin bu konuda kendisini geliştirmesi gerektiğini itiraf eden Richard Allan, 500 milyonu aşkın üye sayısı bulunan bir sosyal paylaşım sitesinin bu konuya daha çok önem vermesi gerektiğini de belirtti.

Sırf bilgi paylaşımı yüzünden bir sürü dava açılırken, bu durum zor giderek kötüleşiyor" şeklinde yorum yapan Richard Allan, Facebook kullanıcılarının, bilgilerinin korunduğuna dair bir garanti istediğinin ve silinen verilerinin sunuculardan tamamen silinmesi gerektiğinin de farkında olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz sene de Facebook, üçüncü şahısların uygulama oluşturarak insanların bilgilerine erişebilmesine olanak tanımış, fakat bu yüzden güvenlik uzmanları tarafından ağır uyarı ve eleştiriler almıştı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

bence facebook'un asıl amacı istihbarat toplamak

Mesela benim iki evim var, diğer evimde olan bir şeyi kendim yapmadığım ve bu yapmadığım şeyi onayladığım bir durumu 2. evimde eleştirmek biraz garip geliyor. Facebook güven politikasını göz boyama amaçlı yürütmeye çalışıyor.

İstese böyle bir olaya dahi girmeden istediği yerden merkezden tek tıkla silinebilmesine olanak sağlar. Bırak bu işleri facebook nasıl neyi yaptığını ve hemen yapabildiğini biliyoruz artık bahanelerle karşına çıkma milletin.

facebookta pek güzel oyun bulamadım

Tears of the crocodile...

sorun birazda bizde. herşeyimizi paylaşmamalıyız. bazılarında görüyorum 1000 tane foto upload etmiş arkadaşlar var :O

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play