Facebook'tan anti-virüs!

Facebook kullanıcılarına bedava anti-virüs sunmaya başlıyor. Peki ama hangi anti-virüs sunulacak?

  • Ali Güngör
Facebook'tan, kullanıcı güvenliği için!
McAfee ile anlaşan Facebook kullanıcıları koruyacak

Adından tehlikeler ile söz ettiren dünyanın sosyal ağ devi Facebook, güvenlik devi McAfee ile anlaştı.

Facebook'un 350 milyon kullanıcısının büyük bir bölümü internet tehlikelerinden habersiz. İşte bu yüzden Facebook insiyatif alarak bu alanda büyük bir çalışmaya imza attı ve işin uzmanlarından McAfee ile anlaştı.

Geçtiğimiz yıl bazı büyük saldırılara maruz kalan Facebook, hem kendisini, hem de kullanıcıları korumak için güvenlik şirketi McAfee ile anlaştı. Facebook kullanıcıları McAfee Internet Security Suite'in 6 ay bedava kullanılabilen bir sürümünü ücretsiz olarak indirebilecek.

Ayrıca Facebook ve McAfee birlikte online bir güvenlik aracı geliştirdi. Bu araç ücretsiz hizmet sunacak ve kullanıcıların PC'lerini tarayarak, zararlı tespit ederse temizleyecek. Böylece Facebook kullanıcılarının bilgisayarları online saldırılara karşı korunacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

İlginç ki ne ilginç. McAfee gibi büyük bir güvenlik devi, gizlilik ilkesine bağlı hareket eden bir dev, Facebook ile anlaşmaya gidiyor. Facebook önce kendi içindekileri kontrol etsin ondan sonra dışarıdan gelenlere baksın.

Facebook belki güvenli hale gelir

İlginç ki ne ilginç. McAfee gibi büyük bir güvenlik devi, gizlilik ilkesine bağlı hareket eden bir dev, Facebook ile anlaşmaya gidiyor. Facebook önce kendi içindekileri kontrol etsin ondan sonra dışarıdan gelenlere baksın.
------------------------------------------------------
tehdit algılandı: Zuckerberg.exe----terminate? y/n.

mcafee gibi bir anti virüs programını bedavaya vereceklerse

yaşadık valla mcafee ürünleri genelde kurumsal olarak kullanılıyor

bu mcafee geçenlerde windows un kendisini virüs olarak görmemişmiydi :)

McAfee yi bedava verse ne olacak, hiç başarılı bulmadığım bir antivirüs, Bitdefenderi onun yerine tercih ederim, sisteme de aşırı yükleniyor facebook bedava versede indirmem

McAfee ye yazık olacak.

Gerçekten süper bir haber. Güvenlik denildiği zaman aklıma Mcafee den başka bir şey gelmiyor. Ayrıca ücretsiz :)))

Bilmeyenler için belirteyim, McAfee endpoint güvenliği ve Antivirüs alanlarında son yıllarda Gartner tarafından yapılan değerlendirmelerde her zaman ilk sırada yer alıyor. Ürün, bazı arkadaşlara sanırım çok komplike geliyor ve doğru konfigürasyonu yapamıyorlar ve bu yuzden de ürünü beğenmediklerini söylüyorlar.
CD

Evet Sonrada

Facebooka giris yapmak icin Mecburen bu antiyi kullanmak zorunda olacaksiniz

ayni rapid gibi ün yaptikdan sonra bir yamukluk cikarirlar

Dünya çapında sayısı bilinmeyen ama sayıları on binleri aştığı tahmin edilen McAfee VirusScan programı kullanıcıları büyük bir sorun yaşıyorlar. Programın son virüs veri tabanı güncellemesinden sonra meydana gelen problem nedeniyle VirusScan Windows sistemlerdeki temel ve güvenli dosyaları virüs olarak algılamaya ve sistemlerin çökmesine yol açmaya başladı.

Internet Explorer'a Compaq sürümlerine ve hatta McAfee'nin kendi kullandığı MsScript.exe adlı dosyaları bile virüs olarak algılamaya başlayan McAfee tüm bu dosyalara erişimi engelliyor. Çoğu bilgisayarın çökmesine neden olan bu uygulama bazı bilgisayarlarda ise ünlü mavi hata ekranlarının ortaya çıkmasına nende oluyor. McAfee sorunu kısa sürede çözeceğini açıkladı...

Sen de yorum yaz