Facebook'tan bir düğme daha!

Facebook'un "beğen" düğmesinin yanında çok yakında bir düğme daha göreceğiz...

  • Berk Toparlak
Facebook'tan bir düğme daha!

Facebook'un "Like" yani "beğen" butonundan hepimiz haberdarız ve bu uygulamayı yerli yersiz kullanmışlığımız da vardır. Facebook şimdilerde çok "beğenilen" butonlarına bir yenisini daha eklemenin hazırlığında...

Sosyal ağ devinin test aşamasına soktuğu yeni butonunun adı "Want" olacak. Bu yeni özellik kıyafetten mobilyaya, elektronikten bilgisayar oyunlarına kadar birçok ürünü satın almak üzere istek listenize ekleme fırsatı sunuyor.

Reuters'ın haberine göre Facebook yeni özelliğini test etmek için aralarında Victoria's Secret'ın da bulunduğu yedi firmayla çalışıyor.

"Want" butonuna dair açıklamada bulunan Facebook, "Kullanıcılar beğendikleri ürünleri işaretleyip arkadaşlarıyla paylaşabilecek. Daha sonra istedikleri takdirde tek bir tıkla Facebook üzerinden o ürünleri satın alabilecekler." dedi.

Sosyal ağ devinin yeni uygulamasını değerlendiren analist Colin Sebastian, "E-ticaret, internetten gelir sağlamanın en karlı yollarından biri. Facebook'un da birbirleriyle sürekli iletişim halinde olan milyonlarca kullancıya sahip olduğunu düşünürsek, bu oldukça mantıklı bir adım." ifadelerini kullandı.

Facebook yakın zamanda hayata geçireceği uygulamaya "Collection" ismini verecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Facebook hisse fiyatları bu sistemle bir miktar artar ama fazla birşey beklemek saçma olur.

ben beğenmeme butonunun olmasından yanayım o daha fazla işe yarar bence

"Dislike" butonu acilen eklenmeli bence.

dislike butonu gelse. saçmalıktan öte değil. google salak mı da youtube da dislike butonu kullanıyor. birini yerin dibine sokmak için birebir.

Facebook'ta olması gereken en önemli şey bence ''Beğenme''butonu olmalıdır,hatta acilen konulmalıdır.Çünkü beğenilmeyen şeyler içinde Beğen butonuna tıklayan sayısız kullanıcı var..!!!

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play