Facebook'tan büyük bir iddia!

Sosyal ağ devi Facebook, yıllardır vazgeçemediğimiz bu teknolojinin tarih olacağıda ısrarcı...

  • Ümit Öncel
Facebook'a göre e-posta ölüyor!
Facebook'a göre e-posta bitiyor...

Bugün artık neredeyse herkesin en az bir adet e-posta hesabı var. Bu e-postaların hala son derece popüler olduğunu gösteriyor ama bazılarına göre bu durum yavaş yavaş değişmeye başladı. Facebook'un COO'su yani operasyon müdürü Sheryl Sandberg, e-postaların artık düşüşe geçtiğine ve giderek daha az kullanılmaya başlanacağını iddia etti.

E-postaların, bir zamanların en popüler iletişim araçları olan telgraf ve postanın akıbetine uğrayacağına inanan Sandberg, bu düşüncesinin temelinde ise 13-19 yaş arasındaki gençlerin e-posta kullanım alışkanlıklarının yattığını söyledi.

Sandberg'e göre bugün 13-19 yaş grubundaki gençlerin sadece %11'i her gün düzenli olarak e-posta kullanıyor. Gençlerin iletişim için en yaygın kullandığı iki araç ise kısa mesaj ve sosyal ağlar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

haklı bence. e-posta 'ma sitelere üye olduktan sonra aktivasyon linki için girip çıkıyorum.

İyide facebook a üye olmak için bile E-Posta kullanıyoruz. Sayın çok bilmiş beyefendi

Aynen kullanan yok. Eskiden toplu mailler fln gelirdi simdi oda yok

Pratiklik ve anlık mesajlaşma Facebook gibi veya kısa sms gibi düşünüldüğünde haksız deil aslında...Email biraz mektup gibi kalıyor bunlar yanında eskiden olduğu gibi mektup yazılır (30 yaş üstü nedemek istediğimi iyi anlıyacaktır)sonra başına birşey gelmemeyi başarırsa minumum bir haftada hedefe ulaşırdı...şimdi herşey anlık iletişim olağanüstü hızda ve kolay...iddalarında haksız deiller...

Doğru söylemiş.

Kesinlikle katılıyorum

e-postanın yeri farklı...!!!
mesajlaşmanın yeri farklı...!!!
yanlış hedap israil' den döner...!!!

saygılar...!!!

Doğru söylemiş, eposta sadece iş hayatında yer buluyor. Arkadaşınıza dostunuza email atmanın çok bir anlamı yokki, zaten digital soyut birşey. Kağıdın tadını veremez ki o, hiçbir zaman e postayı sevemedim ama iş hayatında iletişim alanında çok şeyi kolayştırdığı ortada.

bitmez diyordum ama facebook2a cepten girmek ücretsiz olunca artık e-posta biter diyorum
e-eyup

hepimiz e-postayız

önemli olan kullanım oranı değil, herkezin bir e posta hesabı var mı yokmu olay budur.

herkezin ev telefonu var ama herkezin cep telefonu da var, kaçımız ev telefonunu eskisi kadar kullanıyoruz, ama ev telefonları hala var.

Çok biliyor bu CEO.

Belkide sosyal ağlar tarih olur kim bilir, korkunun ecele faydası yok, tarih bunun gibi yönlendirme amaçlı önermelerle dolu zaten.

Alıntı:
"Sandberg, e-postaların artık düşüşe geçtiğine ve giderek daha az kullanılmaya başlanacağını iddia etti."

Olacağı değil olmasını istediğini söylemiş. Facebook zaten sosyal değil antisosyal bir ağ. İnsanları gerçek hayatta yaşamaya ve sosyal olmaya davet ediyorum. No facebook !

anlık iletişim daha kolay geldiği için e-posta daha geri kalıyor

sacmalamis bence

Tabii şirketlerde görüşmellerini facebook üzerinden rahatça yapabilirler değilmi :))

Kendiniz kullanmıyorsunuz diye başkaların da kullanmadığını düşünmeyiniz.faturalar,banka ekstreleri,iş mektupları ya da iş veya başka bir şey için gereken belge,bilgi vb. şeyleri yollamanın en iyi yollarından biridir e-posta.verilen yaş grubu zaten oldukça düşük.önceden o yaştaki çocuklar ve gençler mektup ya da telgrafla mı haberleşiyorlardı?evet ama emin olun e-posta daha fazla kullanılıyordur.teknoloji ilerledikçe çeşitli formatlar bulunabilir ama e-posta hiçbir zaman tamamen ortadan kalkamaz.ucuz ve pratik.

Manyaklık yapmış arkadaş. Türkiye dahil tüm dünyadaki kişiler %82 e-posta kullanımı yapıyor.
Sosyal ağlar etkili olabilir ama e-posta kullanımı asla azalmaz. Öngörü yapacağım derken, saçmalamış arkadaş. Ciddiye alınacak bir iddaa değil.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play