Facebook'tan isimsiz oturum açma işlevi!

Facebook kullanıcılarının uzun zamandır istedikleri imkan, sonunda gerçek oldu!

  • Zeynel A. Öztürk
Facebook'tan isimsiz oturum açma işlevi!

Facebook, geliştirici konferansı F8'de uygulamalar için geliştirdiği yeni oturum açma yöntemini tanıttı. Yeni yöntem, hem mobil cihazlarda, hem de web'de bizlere daha sıkı bir gizlilik kontrolü sunuyor.

Sahnede Facebook CEO'su Mark Zuckerberg'in gösterdiği yeni isimsiz oturum açma işlevi, uygulamalarla bilgilerini ve gerçek adını paylaşmaya hazır olmayan kullanıcılara hitap ediyor. İsimsiz oturum açma, uygulamanın örneğin doğum gününüzü öğrenmesine ve Facebook etkinlikleriniz arasında kendini göstermesine de engel oluyor. İsimsiz kullanıcılar, uygulamaları farklı cihazlarında ve web üzerinde kullanmaya devam edebiliyorlar.

Zuckerberg, yenilik sayesinde "uygulamaları korkmadan deneyebileceğimizi" söylüyor. Uygulamayı denedikten sonra ona gerçek kimliğini açıklamak isteyen kullanıcılar, deneyimlerini daha kişisel bir hale getirmek için oturum açabiliyorlar.

Yeni isimsiz oturum açmanın yanında bir yenilik daha var. Oturum açma kutucuğu, uygulamanın sizin yerinize paylaşımda bulunabileceğine izin vermenizi veya bunu engellemenizi sağlıyordu. Yeni sistem ise beğeniler, arkadaş liste, e-posta adresi ve doğrum tarihi gibi bilgilerin herkesle paylaşılıp paylaşılmayacağını seçmenize izin veriyor. Zuckerberg'e göre bu yenilik, kullanıcıların uygulamalara oturum açarken kendilerini daha rahat hissetmelerini sağlayacağını, çünkü kullanıcıya daha çok kontrol verildiğini söylüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Hmmm Hilmi bunu beğendi.

kardeşim bizz isteğimizi dikkate alan yok bir diyoruzki tek parça uzun videolar eklemek istiyoruz faceye film yüklemek istiyoruz en az 2 saatlik videoların eklenebilmesi için çalışmaların yapılması gerekiyor youtubeya sonra muhtaç kalıyoruz

Sen de yorum yaz