Facebook'tan radikal yenilik!

Facebook'tan çok tartışılacak bir yenilik daha geliyor. Ama muhtemelen Türkiye'ye değil...

Facebook'tan radikal yenilik!

Çevrimiçi kumar şirketi Gamesys tarafından geliştirilen Bingo & Slots Friendzy, Facebook'ta kullanıma açılıyor.  Uygulama, şimdiye dek Facebook'ta devreye giren ilk gerçek parayla kumar oynama uygulaması olacak.

Oyuna erişim için 18 yaşın üstünde olma şartı aranıyor.  Gamesys'in yaptığı açıklamaya göre oyun içinde harcama sınırları koyma imkanı olacak ve kumar bağımlılığı riskini azaltacak araçlar yer alacak.

Facebook, oyunu kullanıma açma kararını BBC'de şu şekilde savundu: "Gerçek parayla kumar oynama, İngiltere'de sevilen ve sağlam kurallarla düzenlenen bir eylem.  Biz de çözüm ortağımıza bu oyunu Facebook üzerinden güvenli ve kontrollü bir şekilde kullanıma açma imkanı sağladık."

Facebook'un bu girişimi, özellikle Hristiyan gruplardan tepki gördü.  Bu gruplar tepkilerinin gerekçesini 18 yaş altı kullanıcıların Facebook'taki yaş kontrollerini rahatça geçebilmeleri olarak açıklıyor.

Bu oyun, türünün şimdilik tek örneği ama başka şirketlerin de bu pazara girmesi bekleniyor.  Örneğin Zynga, gelecek sene gerçek para ile oynanan poker, bingo ve kumar otomatı oyunlarını kullanıma sunacağını söylemişti.

Facebook oyunu dünyanın diğer bölgelerine açmayı düşünmediklerini açıkladı. Ama düşünseler bile, Türkiye'de açamayacakları kesin...

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Niye açamasınlar ki Türkiye'de? Devlet eliyle bahis oynatılıyor, kumar da oynatılır. Yeter ki vergisini versinler.

Ve facebook ölür...

Desenize Opera Turbo özelliği sayesinde, Opera tarayıcı kullanımı tavan yapacak! :)

ne kaaa güzel ne ka güzel

"Bu gruplar tepkilerinin gerekçesini 18 yaş altı kullanıcıların Facebook'taki yaş kontrollerini rahatça geçebilmeleri olarak açıklıyor." haklı adamlar sadece ufak bi sallamayla yaşını 60 bile gösterebilirsin

al işte dünyanın sonu

Facenin saçma sapan yenilikleri

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir