Facebook'tan sinsi hamle!

Gizliliğe önem verdiğini her fırsatta belirten Facebook'tan kafaları karıştıran bir haber...

Facebook'tan sinsi hamle!

Hüseyin Cem Köylü

Facebook, kendini temize çıkarmak için gizlilik politikasını sık sık yeniden düzenliyor. Fakat tüm bu "iyi niyetine" rağmen araya birkaç "sinsi" madde de eklemeyi ihmal etmiyor.

Facebook kullanıcıları, bilgilerinin Facebook tarafından, haberleri olmadan kullanılmasından şüphe ederken, yeni politika güncellemesi sayesinde Facebook, üye olmayan fakat siteye giren kişilerin de verilerini saklayabilecek. Facebook, "üye olmasa bile Facebook sitesine giren kullanıcıların, kişisel verilerinin devredilmesine ve A.B.D'de işlenmesine" izin vermelerini istiyor. Fakat üye olmayan kişilerin bu koşullara nasıl izin verecekleri de açıkça belirtilmiyor.

Facebook sözcüsü Barry Schnitt şunları söylüyor: "Facebook, sosyal bir platform. Yani hepimizin platformu. Uygulamaların bize daha iyi hizmet vermesini sağlayabilmek için verilere ihtiyacımız var. Eğer bundan memnun değilseniz, uygulamaların ayarlarını düzeltebilir, bazı uygulamaları engelleyebilir ya da tüm platformu kapatabilirsiniz."

Değişen şartlardan çok ilginç bir tanesi ise, Facebook kullanıcılarının "Book (Kitap)" kelimesinin telif hakkının Facebook'a ait olduğunu kabul etmesinin gerekmesi...

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

bilgiler açık bir şekilde abd ile paylaşılabiliyor. abd nin bir oyunu olduğu ortaya çıktı bence kullanmayın olsun bitsin bizim ergen tikiler bi halt sanıyor yok eski arakdaşını bulmuşmuş bilmem ne kafaları anca buna çalışır zaten

saçmalıkta son nokta .*

*(facebook)

en kısa zamanda kullanmamayı düşünüyorum.çevreden eski arkadaşlardan uzak kalmayalım,ne oluyor ne bitiyormuş,bir iki sayfa takip edelim diyorduk maşallah ucunu alamıyoruz.zaman tüneli falan bunlar bizim gibi bir girelim çıkalım mantıkta insanlara uymuyor.illa oturup sooşıllığın dibine vurmamız gerekiyor.

Sen de yorum yaz