Facebook'tan "yeni kutucuk"

Eğer bir siteyi gezerken bu yeni mesaj kutusuyla karşılaşıyorsanız şaşırmayın. Hepsi Facebook'un işi

Facebook'tan "yeni kutucuk"

Facebook'un internette farklı web sitelerinde gördüğümüz "beğen" düğmesi, yazı, fotoğraf, video gibi içerikleri kolaylıkla paylaşabilmemizi sağlıyor. 950 milyon nüfuslu sosyal ağ devi Facebook şimdi ise sitelerde gösterilecek yeni öneri çubuğunu hizmete sunuyor.

Web sitelerine eklenebilen yeni özellik, Facebook'un anlatımıyla "kullanıcı bir makale okuduğunda ekranın altından küçük bir pencere çıkıyor ve önerilen makaleleri gösteriyor. Öneriler, kullanıcının arkadaşlarının beğendiği veya paylaştığı içeriklere bağlı olarak yapılıyor". Bu özelliği kullanmaya başlayan bazı siteler bulunuyor. Facebook'a göre ilk sonuçlar, özelliğin sitelerdeki sayfa gösterimi sayısını artırdığı yönünde.

Facebook'un yeni işlevine benzer bir işlevi farklı web sitelerinde önceden de görüyorduk. Ancak bu işlev, sitelerin kendisi tarafından sağlanıyordu. Bakalım Facebook'un yeni işlevi, "beğen" düğmesi gibi başarılı olabilecek mi?

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Bu sitede de var

Firefox'da Adblock Plus eklentisiyle çerçeveyi engelle diyorsunuz eğer rahatsızlık veriyorsa ki veriyor her makalenin altında beklemediğin an da geliyor. Kullanmak isteyenler için faydalı.

facebook kadar saçma bir platform olamaz. siteyi kullanan ve savunan oldukça çok kişi olacaktır elbet. ancak ben kullanmıyorum ve sağ alt köşede çıkan bildirimden de oldukça rahatsızım sevgili chip online. bu konuda benim gibi durumda olanlar için birşeyler geliştirilebilir ya da bu özellik iptal edilebilir. sayfalarınızda reklamlar da dahil olmak üzere oldukça fazla görsel karmaşalar var zaten. sayfamda menülerimin üzerinde bir de facebook reklamı görmek istemiyorum şahsen.

Rahatsızlık verdiğini düşünmüyorum, bence hoş olmuş.

sevenler olduğu gibi sevmeyenler de olabilir ben pek sevmiyorum bu yeni kutucuğun çıkmasını hele sitelere girerken facebook sayfasını bir dayatma gibi önüme sunmalarını e sen de girme o siteleri diyeceksiniz de hemen hemen tüm siteler de çıkıyor bir de millet facebook sayfasını reklam edecek diye dünyadan habersiz mi yaşayalım gene de yok güzel oluyor o facebook sayfa reklamı ve bu yeni kutucuk diyenlere saygılıyız ancak gene de pek hoş olmuyor hele o kutucuk da yeni bir dayatma sanki bu dergi de de çıkıyor

firefox adblockplus ile engelleyin :D

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir