Facebook'tan zorunlu açıklama!

Son günlerde iyice yayılan bu söylenti, en sonunda Facebook'u da çileden çıkarttı!

Facebook'tan önemli açıklama: İzin istiyoruz

Facebook, Messenger uygulamasının yüklü olduğu telefonun kontrolünü eline alarak kamera ve mikrofon aracılığı ile kullanıcıyı izleyebileceği iddialarını, en sonunda resmi bir açıklama yaparak reddetmek zorunda kaldı. Bu söylenti son zamanlarda o kadar yayılmıştı ki, Facebook'u suçlayan makaleler bile yazılmaya başlanmıştı.

Eğer daha düzgün bir dil ile söylemek gerekirse, etrafta bu şekilde Messenger paniği yaratan söylentilerin "doğru olmadıkları" açık bir dille duyuruldu. Facebook, bir kez daha Messenger uygulamasının herhangi bir izni almadan önce mutlaka kullanıcıya soracağını ve kullanıcının izninin alınacağını belirtti.

Bir blog yazısında, Facebook Messenger takımından Peter Martinazzi, uygulamanın, bir arkadaşınıza selfie göndermek istediğinizde bile sizden izin alındığının ve kamera gibi özelliklerin, uygulama açık değilken kesinlikle kullanılmadıklarının altı çiziliyor.

Takımın hızlı, güvenilir ve eğlenceli bir uygulama ile hızlı mesajlaşma amacı üzerine yoğunlaştığını söyleyen açıklamada, insanların iletişim konusunda Facebook Messenger ile yüzde 20 daha hızlı iletişim kurdukları da söyleniyor.

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Apple ve karalaması...

zorunlu hale gelmeseydi messenger uygulamasını kaldıracaktım !!

Telefon kendi kendine titriyor mesengerden bagli olabilir mi bide bu androidde olur iosta wpde bisi olmaz buda android çöptür.

Uygulama arka planda sürekli çalışıyor. Bu sayede yeni mesaj geldiğinde uyarı veriyor. Ama "Peter Martinazzi, uygulamanın, bir arkadaşınıza selfie göndermek istediğinizde bile sizden izin alındığının ve kamera gibi özelliklerin, uygulama açık değilken kesinlikle kullanılmadıklarının altını çizmiş" Kamera için özel izin istediğini ise görmedim henüz. En baştan izinleri alıyor uygulama sonra bir daha sormuyor...

Amerika dünyayı dinliyor!!

Facebook Messenger'ın yerine chrome yandex vb. Kullanın

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir