Facebook Lite nasıl popüler oldu?

Facebook uzun süredir takip ettiği yolu neden değiştirdi? Sırada kimler var? Yoksa YouTube mu?

Yahoo Lite nasıl olurdu?

Yahoo Lite nasıl olurdu?
Yahoo Lite sütun sayısını azaltabilir

Facebook'un daha basit ve temiz hale gelmesi özellikle yurt dışında inanılmaz tutulmasını sağlıyor. Ülkemizde olmasa da Twitter yurt dışındaki inanılmaz yayılma hızını bu yaklaşıma borçlu. Kullanıcılar da Lite'dan memnuniyetlerini dile getiriyor. Pek çok bölüm altında gezilen Facebook içeriğinin bir araya toplanmış olması, Lite kullanan herkesin bütün içeriğe hızlı bir şekilde ulaşabilmesini sağlıyor.

Aslında Lite yaklaşım başka hizmetlere de uygulanabilir. Mesela:

Yahoo Lite
Yahoo'nun ana sayfası üç sütunda tonla seçenekle dolup taşıyor. Yahoo Lite yapılsa nasıl olabilir? Arama çubuğunu tepede, sol seçenekler çubuğunu da olduğu yerde tutabilir. Ancak sağdaki sütunun gitmesi ana sayfayı rahatlatacaktır. Ana sütunda kutular ve sekmeler, Twitter tarzı otomatik güncellenerek yeni bilgiler sunabilir. Kullanıcılar görmek istedikleri ve istemedikleri kategorileri seçerek bu kısmı daha rahat hale getirebilir.

YouTube nasıl olmalı? Haberin devamında...

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Facebook'a ayda yılda bir giren (O da dahil olduğum grupların - iş çevresi- gönderdiği mesajları boş bırakmamak adına) biri olarak pek ilgimi çekmedi.

Siz de Facebook Lite'ı deneyebilirsiniz...

Bunu yapmak oldukça basit.En alttaki dil ayarından "English (US)"'i seçin ve sonra adres satırına "lite.facebook.com" yazın.Vee işte karşınızda Facebook Lite..

Der Rote Baron, niye yorum yazıyosun o zaman..

lite.facebook.com adresine girebiliyormusunuz? ben giremiyorum şahsen..

ben bu siteye bir türlü giremedim. her seferinde normal sitesine yönlendiriyo.

Facebook'un bir işe yaramasını sağlayan herşeyi çıkartmışlar ortaları yok bu adamların ya hep ya hiç.

Sadece kafa şişiren notificationlardan ve açtığım her gruba atılan 1001 reklamdan bile kurtarsalar yeterdi bana şahsen....

Siteye girmeniz icin once facebook.com dan dili ingilizce yapıp cikin sonra lite.facebook.com a girin. Ayrıca kesinlikle kötü olmuş. Lite Facebook cikaricaklarina o karmasik Anasayfa duzenini once bir toparlasinlar ardindan abuk subuk eklentiler ile şişirmesinler. Sırf bu yüzden günde 1-2 dak. bakıp cıkıyorum. Eski tadı filan kalmadı facebook un

W3C standartlarına uysunlar herşey düzelir.....

Ya facebook lite normal internetten girmeniz için değil. Mobil versiyon olarak düşünün. Bir iphone gibi telefonla girerseniz anlayacaksınız ne demek istediğimi.

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Yahoo Lite nasıl olurdu?
3
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir