Facebook'u bir de böyle deneyin!

Android ya da iOS'lu cebinizi pil ömrünü artırmak istiyorsanız, çözüm Facebook'ta gizli olabilir!

Facebook'u bir de böyle deneyin!

Facebook'u akıllı telefonunuzdan kullanıyorsanız popüler sosyal ağın iOS ve Android uygulamalarının birer pil canavarı olduklarını da biliyorsunuzdur. Bilmiyorsanız da artık öğrendiniz. Kullanmadığınız zamanlarda bile pil tüketen ve çalışmak için farklı izinler gerektiren uygulama yerine bir alternatif olarak öne çıkan Facebook'un mobil sitesi ise telefonunuzda sadece bir internet tarayıcıya ihtiyaç duyuyor.

Özellikle Android kullanıcıları açısından hız ve pil ömrü bakımından önemli avantaj sağlayan Facebook mobil sitesi, uygulamada bulunan tüm fonksiyonları eksiksiz olarak yerine getirebiliyor.

Kısacası önerimiz, Facebook uygulaması yerine bir kez olsun mobil siteye şans vermeniz. Farkı kendiniz de hemen göreceksiniz...

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

kaldırıyorum o zaman facebook uygulamasını ve messengerı

kota konusu ne olacak ? uygulama mobil site kadar veri harcamıyor ve mobil site geri gelme adımlarında sayfanın en basına geliyor eksiği yok demek yanlış

şahsen ben bunu 1 yıldır yapıyorum :D uygulama yavaş geliyo bana tarayıcı hem hızlı hem akıcı mesajlar içinde facebook messengeri indirdim onu kullanıyorum :)

kota konusu ne olacak ? uygulama mobil site kadar veri harcamıyor ve mobil site geri gelme adımlarında sayfanın en basına geliyor eksiği yok demek yanlış

opera mini kullanıyorum rahat ediyorum :D

bende 1 haftadır böyle yapıyorum hem pilde hemde performansta gerçekten iyi sonuçlar aldım

facebook yine İOS de daha stabil çalıştığı için böyle bir sorunum olmadı belki oda küçük bir ihtimal dandroid telefonum olursa öyle yaparım

mobil siteden girildiğinde sitede bulunan her nesne yeniden indiriliyor. mesaj logosu bildirim logosu facebook logosuna varıncaya kadar. belki boyutu küçük ama her seferinde yeniden indirilmesi. hem extra kota hemde veri trafiğine harcanan extra enerji harcaması anlamına geliyor pekte mantıklı görmüyorum açıkçası

@19 Haz 2013 14:43 her öğe yeniden indirilmiyor, Bazı bir sefer indirildiğinde ; o öğenin belirli ömürü var o süre zarfında tekrar indirilmiyor tarayıcının geciçi klasöründe saklanıyor. Facebook logo vs çok sıklıkla değişmediği için uzun süre tekrar indirilmesi gerekmiyor.

fan boyları şu siteden atın lütfen. cidden çok baydılar. seninki benimkinden daha güzel muhabbetini çocuk parklarında yapsınlar artık.

kota opera mini kullanirsan sorun olmayacak sifrelerini kayitli birakip facebook sayfasinida hizli erisime ekleyince cokta rahat kullaniliyor.

ben se dandik iphone 3g kullanyom buna hic bi uygulana inmio bnm olmasa coktan duvara atip bi tane androide donmeyi dort gozle bekliyorum

kendim için konuşuyorum root atmadan facebook sistemden kalkmıyor ve sürekli kendi kendine çalışıyor yani sonuçta o arka planda çalıştığı için bir de tarayıcı pek mantıklı gelmedi ilk önce sistemde facebook uygulamasının kaldırılabilmesi gerekiyor.

tarayıcı az mı yiyor

Tarayıcı Facebook'un kendi uygulamasına göre az yiyor. Neden diyecek olursan telefonu açtığın andan itibaren Facebook uygulaması başlıyor ve en az 30 MB ile Ramini yemeye başlıyor. Gün boyu açık olan telefon da ne yapsın ona da hak vermek lazım. Ancak tarayıcı ile girdiğinde sadece tarayıcı açık kaldığı süre içerisinde Ram tüketecek ve eminim daha az bir şekilde yiyecektir. Ancak benim görüşüm artık Facebook yaptığı reklam, tasarım ve ağır bir siteden dolayı düşüş yaşayacak gibi.

Link2Sd programını yükleyin. Facebook ya da neyi kullanmak istemiyorsanız dondurun ;) Kaldıramadığınız uygulamaları dondurup kullanılamaz hale getiriyorsunuz. Uygulama çalışıp da ram yemiyor. Bu kadar basit. Ayrıca kapattığım uygulamanın arka planda çalışmaya devam etmesi de çok saçma bu da tartışılır başka bir konu.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir