Facebook'u bırakacak, 200 doları kapacak

14 yaşındaki kız ve babası arasındaki anlaşma, Facebook'un hiç de hoşuna gitmeyecek!

Facebook'u bırakması karşılığında para alacak!
Rachel, parayla ne yapacağını söylemek istemiyor

Çocuklar, istedikleri şeyleri elde etmek için anne ve babalarından rüşvet alma işinde hiç de beceriksiz değiller. Tam olarak böyle olmasa da Massachusetts'de bir enerji şirketinin başkan yardımcısı Paul Baier, küçük kızını Facebook'tan uzak tutmanın bir yolunu bulmuş görünüyor.

Baier, 14 yaşındaki kızı Rachel'e imzalattığı "Facebook kapatma anlaşması"nı kendi blog'unda yayınladı. Rachel, bu anlaşmaya ne kadar uyabilecek, orasını bilemiyoruz, ancak bu anlaşma karşılığında belirli dönemlerde babasından 50 dolarlık ödemeler almaya kazanacak. Rachel, toplamda 200 dolar eden harçlığıyla "bir şeyler" alacağını söylüyor.

Paul Baier, Facebook'u para karşılığında bırakma fikrinin kızına ait olduğunu söylüyor: "Bu onun fikriydi. Biraz para kazanmak istiyor ve Facebook'u dikkat dağıtan, bazen de zaman kaybına neden olan bir şey olarak görüyor. 6 ay sonra Facebook'a geri dönmeyi planlıyor." Bununla birlikte bir anlaşma imzalama fikrinin babaya ait olma ihtimali yüksek.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

aferin kıza.

Aslında karlı bir anlaşma... :D

ahaha iyimiş :D

kolay para :D

Kızı ilk taksidi aldıktan uymazsa ne olacak imzalı belgeyle mahkemeye mi gidecek adam? :)

Super ya cok hos. Ingilizcesi cok tatli bir anlasma olmus :)))

bana da böyle bir ödeme yapılsa, bırak uzak durmayı, hesabımı komple silerdim. :)

Ben faceyi bırakırım twitterden konuşurum buda türk aklı.

Adam, çocuğu sınıfını geçesiye kadar girmesin diye yapmış. Demekki ilginç çözümler sadece bizim memlekette olmuyormuş. Hem bu memlekette de çok anlaşmalar dönüyor aileler arasında :) ama elin amerikalısı yapınca haber oluyor işte.....

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir