Facebook'un 15 başarısızlığı!

Facebook çok büyük, başarılı bir şirket ama bazen o da yanılabiliyor! İşte işe yaramayan 15 fikir...

Facebook'un 15 başarısızlığı!

Facebook, son 10 yılın en önemli gelişmelerinden bir tanesi. Doğru ürün ve satın almalarla dünyanın en geniş sosyal ağı olan Facebook, aynı zamanda çok başarılı bir şirket. Bununla birlikte her şirket gibi Facebook'un da boşa giden bazı girişimleri, kapatılan birçok ürünü var. İşte bazen 1 gün bile yaşayamayan, 15 Facebook girişimi ve başarısızlığı.

1. Dürtme: Orijinal bir fikir de olsa Faceobok'ta artık neredeyse kimse birbirini dürtmüyor.

2. Hashtag'ler: Facebook, fikirleri tükendiğinde hep rakiplerinin fikirlerini alarak başarılı olmuştur. Ancak aynısını hashtag'ler için söylemek mümkün değil. Hastag'ler çok az kullanıcı tarafından kullanılıyor ve çoğuna tıkladığınızda karşınıza hiçbir şey gelmiyor.

3. Yeni haber kaynağı tasarımı: Facebook, 2013'te haber kaynağını masaüstü ve mobil cihazlarda aynı görünecek biçimde değiştirmişti. Ancak 6 ay sonra sosyal dev, bir U dönüşüyle yeni tasarımın öldüğünü gösterdi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Kayıt olmak için eposta adresi isteyen bir servis nasıl olur da eposta servisi vermeye kalkar zaten hiç anlayamamıştım. Kişi: Pardon 1 adet eposta adresi alacaktım. FB: Tabiki hemen verelim, sizin eposta adresiniz nedir? Kişi: Kardeşim ben eposta adresi alacağım sen bana eposta adresi soruyorsun? FB: Evet eposta adresi almanız için eposta adresinizi belirtmelisiniz. Kişi: Neyse tamam, kalsın... Sanırım yanlış geldim...

@04 Mar 2014 05:11 Diyecek bişey yok arkadaş facebook'u sadece posta için kullanıyor

Facebook bir mühendislik yada tasarım harikası değil. Facebook'u bu denli popüler yapan şey doğru şirket yönetimi ve başarılı reklamlar. Yoksa facebooktan daha pratik ve daha güzel tonla adını bilmediğimiz sosyal medya siyesi var.

Facebook un kendi fiyasko

15! bi resim göstermeyi bile beceremeyen çatır çatır crysis 2 oynatan bilgisayarı bile kasan bir siteden bahsediyoruz başlıbaşına başarısız daha iyi bir tanım gibi.... chip online`a not: dürtme özeliği msn messanger`dan arak!

Dürtme yanlış anlaşılmalara mahal verebildiği için kullanmıyorum. Gerekli durumlarda mesaj sistemini kullanıyorum. Daha iyi oluyor.

facebook video devrimi yapsın facebook sevdiğimiz filmleri dizileri yükleyebilelim hemde youtube da olduğu gibi listeleyebilelimde ozaman youtubun sonu geldi diyebiliriz

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir