Facebook'un şirketlere katkısı olur mu?

Milyonlarca kullanıcıya sahip olan sosyal ağ sitelerinden iş dünyası gerektiği gibi faydalanıyor mu?

Facebook'tan şirketler nasıl faydalanabilir?

Facebook'tan şirketler nasıl faydalanabilir?

Kadınlara nazaran erkeklerin daha fazla bu tür siteleri tercih etmesinin yanında, 18 yaş altı gençlerin de Facebook gibi sitelere büyük bir ilgisi var.

Gartner Research'den Jeffrey Mann, bu ilginin firmalarca doğru değerlendirilmediğini ve fırsatların kaçırıldığını vurgularken bu konudaki düşüncelerini şöyle sürdürüyor: "Basitçe sosyal ağ siteleri deyip işin içinden çıkmak doğru değil. İnsanlar neden bu tür sitelere kaydoluyorlar? Facebook ve MySpace gibi milyonlarca kullanıcıya sahip olan sosyal ağ sitelerinde insanlar hem arkadaşlarıyla iletişimde kalıyor, hem de her daim mobil kalarak kendini bu dünyanın bir parçası olarak görmek istiyor. Tüm bu nedenler düşünüldüğünde, iş çevreleri kendilerine iş ortakları dahi bu tür sitelerden bulması imkan dahilinde."

Mann'a göre artık Email'in eskisi kadar büyük bir önemi yok; zira sosyal ağ siteleri sayesinde Email hizmetinden çok daha fazlasına kullanıcılar sahip olabiliyor ve bu nedenle yakın zamanda Email'in tamamen ortadan kalkmasa da kullanım oranının bugünlere nazaran göreceli olarak azalacağını rahatça söylemek mümkün.

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Facebook'tan şirketler nasıl faydalanabilir?
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir