Facebook'un hemen düzeltmesi gereken 5 şey!

Facebook'daki bu 5 şeyin çok geç olmadan onarılması gerekiyor. İşte Facebook'da sinir bozanlar...

  • Zeynel A. Öztürk
Facebook'un hemen onarması gereken 5 şey!
Facebook'un bu yenilikleri geç olmadan gözden geçirmesi gerekiyor

Facebook'un tasarımı zaman içinde güncelleniyor, bir takım özellikler eklenerek sitenin güncel olmasına önem veriliyor. Bu değişiklikler yapılırken Facebook'un kullanıcılarını mağdur etmemeye dikkat etmesi gerekiyor. Elbette sitedeki yenilikleri beğenmeyenler onu artık kullanmayabilir, ancak birçoğumuz Facebook'u terketmek istemiyor. Bununla beraber Facebook'un aşağıda bahsedeceğimiz bir takım sorunların farkına varması ve en kısa zamanda üstesinden gelmesi gerekiyor.

Gruplar: Arkadaşlarınızın sizi bir gruba ekleyip mesaj göndermesi sinirlerinizi oldukça bozabiliyor. Facebook'un bu konuyu ele alıp grupları spam'lardan arındırması gerekiyor.

Sekmeler: Facebook'un özelleştirilebilien sekmeleri kaldırmasını anlamak gerçekten zor. Zira bir çok kullanıcı ve şirket, bu özelliğe dayalı sayfalar oluşturmuştu.

Fotoğraflar, yerler ve mesajlaşma

Yeni resim görüntüleyici hoş görünmüyor

Fotoğraf görüntüleyici: Bu değişikliğe inanması gerçekten de zor. Yeni fotoğraf görüntüleyici göze çirkin görünüyor ve sitenin tasarımıyla hiç uyuşmuyor. Üstelik resimler daha küçük bir biçimde gösteriliyor. Facebook'un neden bu değişikliği yaptığı bir merak konusu...

Places (Yerler): Facebook, nerede bulunduğumuzu bilmek istiyorsa bizce bu durum güncellemelerini diğer platformlarla da paylaşılabilir yapmalı.

Mesajlaşma: Facebook'un 'Yeni mesajlar' işlevi henüz herkes için devreye girmedi, ancak bu ve yorum satırında yapılan yenilikler (Enter'a bastığınızda yorumun gönderilmesi), gereğinden çok mesaj gönderilmesine neden oluyor. Facebook'ta her şey bir sohbet ortamı halini alıyor ve bu herkesin hoşuna gitmeyebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

facebook ta eskiyecek eskiyo da ben olsam parayı verene satardım çoktan :)) profillerin yarısı gerçek değil çoğu insan tvitır a geçti...

enter li yorum gönderme ve ajax resim açma özelliği gıcık ediyor

bi defa entere basınca mesajın gönderilmesi + mesaj gelince sayfayı yenilemeden mesajın gelmesi bu özelliğe kötü diyenin aklına şaşarım.4 senedir aktif bir internet kullanıcısı olarak ve 1000 lerce wep sitesi gezmeme rağmen bu kadar dinamik bir yorum gönderme özelliği başka hiçbir sitede görmedim.tamam biraz msn gibi kullanımı olacak ama bu özelliği beğenmeyin kişi mesela gönderi mi paylaştı onu kaldırıversin :)) resim mi paylaştı sadece belirli kişlerin yorum yapmasına izin versin...bu kodlamayı bana gönderebilecek biri varsa da allah razı olsun derim :))

güzel tespitler

facebook= boşa geçen zaman

Fotoğraf görüntüleme çok berbat bşy oldu sohbeti msj olarak kaydedyor çok kötüü .s.s

Mesajlaşma: Facebook'un 'Yeni mesajlar' işlevi henüz herkes için devreye girmedi, ancak bu ve yorum satırında yapılan yenilikler (Enter'a bastığınızda yorumun gönderilmesi), gereğinden çok mesaj gönderilmesine neden oluyor. Facebook'ta her şey bir sohbet ortamı halini alıyor ve bu herkesin hoşuna gitmeyebilir.
-----------
adam haklı beyler

Facebookun yeni mesajları ilk alanlardan biriyim nedenini bilmiyorum ama gelişmeyi görmüş olsaydınız o günden bu güne aşırı güzel. ayrıca enter özelliği kapatılabiliyo.. ayrıca anında güncelleme oluyo yorumlarda. nesine karşı bu kullanıcılar :)

android'deki facebook programı yılda 1 sefer güncellenmese daha iyi olurdu. paylaşım yapılamıyor, etiketleme yok vs. birsürü eksiğinin olmasına rağmen hala geliştirmemekte ısrarcılar. android bu insan biraz özen gösterir...

siz bunlari haber yapincaya kadar facebook a gondersenize

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play