Facebook'un sesi çıkmaya başlıyor...

Facebook özelliklerine özellik eklemeyi sürdürüyor. Son yenilik ise gerçek anlamda heyecan verici...

Facebook'un sesi çıkmaya başlıyor...
Facebook'ta sessizlik sona eriyor!

Facebook çoktan sadece eski arkadaşlarınızla yeniden birbirinizi bulabileceğiniz bir internet sitesi olmanın ötesine geçti. Artık Facebook bunun yanı sıra dünya çapındaki internet kullanıcıları için önemli bir paylaşım platformu ve hatta oyun kaynağı haline geldi. Eğer tüm bunlar sizin için Facebook'ta zaman geçirmek için yeterli sebepler değilse çok yakında yeni bir sebebiniz daha olacak; arkadaşlarınızla site üzerinden sesli sohbet edebilmek!

Vivox adlı firma adını daha önce farklı projeleri ile duyurmuştu ama en göze çarpanı ünlü Second Life'a sesli sohbet imkanı katması oldu. Vivox şimdi aynı özelliği Facebook'a kazandırmak için de çalışıyor. Vivox ücretsiz olarak yayınlayacağı Facebook sesli sohbet eklentisini hazırladı ve şu anda kapalı beta sürecinde testleri sürdürüyor. Tahminler önümüzdeki 3 veya 4 hafta içinde bu eklentinin hazır olması ve Facebook üzerinden sesli sohbetin gerçekleşmeye başlaması.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Niye görüntülü değil?

görüntülü için live var bence gayet iyi olmus telefona para vermektense:D

görüntülü de çıkar yakında.

o da bir sonraki aşama olacakta o yüzden. yenilik diye...

artık bundan sonra 3d hologram görüntülü iletişime geçilir artık ve hatta holograma dokununca hafif bir hissetme de eklenebilir, ama işte ozaman fantaziler başlar artık :D ...!!!

diğer soslyal paylaşım sitelerinde arkadaş bulmak kolay, facebook'ta imkansız gibi bişey.

aman çok büyük bir yenilik..

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir