Facebook'un Trending işlevi geldi!

Facebook, çok uzun zamandır eksikliği hissedilen bu özelliği sonunda fırınından çıkardı!

  • Zeynel A. Öztürk
Facebook'un Trending işlevi geldi!

Facebook, sosyal ağda sıkça tartışılan, sizi ilgilendirebilecek konuları bulmanızı kolaylaştıran "Trending Topics" işlevini kullanıma sunmaya başladı. Trending bölümü, haber kaynağınızın sağ üstünde görünüyor ve ilgi alanlarınıza göre TV dizilerinden etkinliklere bir konu listesi gösteriyor.

Konulardan bir tanesine tıkladığınızda belirli konulara daha çok odaklanan bir sayfa açılıyor. Bu sayfada arkadaşlarınızın gönderileri ve beğendiğiniz sayfalardan gönderiler gösteriliyor. Trending işlevi ilk olarak ABD, İngiltere, Hindistan ve Avustralya'da kullanıma sunuluyor. Yeniliğin mobil cihazlardaki test süreciyse devam ediyor.

Bilgi kalabalığı, Facebook'un önemli sorunlarından bir tanesi ve bu yenilik, gerekli bilgilere ulaşmayı kolaylaştırabilir. İşlev gelene kadar belirli bir konuyu Facebook'ta arattığınızda sadece etkinlik ve gruplarla karşılaşıyordunuz. Bu yenilikle beraber Facebook, Twitter'ın uzun süredir sunduğu, eksik kalan işlevini ortaya çıkarmış oldu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

bana daha yeni arayüz gelmedi listeye adımı yazdırmama rağmen...

@18 Oca 2014 11:44 listeye admı yazdırılır bunun için o liste kaç kişidir biliyonmu sen? yapma böyle liseli gardaş...

@18 Oca 2014 16:59 Liseli ?? Liseli olduğmu nerden çıkardın.Yeni arayüzü istediğim liseli olduğum anlamına mı geliyo sence?Eski arayüzden sıkılmış olamam yani öylemi?Ayrıca o listeye bi çok kişinin başvurduğunu bende biliyorum ama bu olay çıktığı zaman başvurmuştum ki bi arkadaşım başvurmadığı halde ona geldi.Bu durumda benim garibime gittiği için küçük bi sitem yazdım.İnsanları boş yere yargılamayın...Asıl "liseliliği" sizler yapıyosunuz...

Adamlar teknoloji geliştiriyor helal olsun. Adamlar markalarını öne çıkarıyorlar. Biz ne yapıyoruz teknolojik gelişim yok sadece ne o "ti ri dent yeni trend". Olayımız bu çapımız bu. Biz bunlarla vakit kaybediyoruz. Milyonlarca genç insanımız var yazıktır düşündükçe kahrolmuyor değilim. Sevgiler.

Şu en gerekli şey yeni haber kaynağını kullanıma sunsalar iyi olacak ta adımı listeye ilk çıktığında yazdırmama rağmen hala eski tasarımı kullanıyorum.

"Arak"nafobia: Facebook un son zamanlarda yaşadığı enfeksiyon.Samsungdan kapmış bu kötü huyu....

Sen de yorum yaz