Facebook'un Zaman Tüneli genişliyor!

Facebok'un Zaman Tüneli ile uyumlu uygulamaları hazır! Artık nefes alsanız herkesin haberi olacak...

Burak Öztürk

Facebook'un geliştirici partnerleri Foodily, Ticketmaster, Pinterest, Rotten Tomatoes, Gogobot ve TripAdvisor gibi firmalar, Facebook'un Zaman Tüneli ile yüzde yüz uyumlu çalışan 60'dan fazla yeni uygulamalayı kullanıma sundu.

Siz hiç durum çubuğunuzda "X arkadaşınız şu anda Spofity'de Y sanatçısının şarkısını dinliyor" gibi bir bildirim gördünüz mü? Yakında böyle bildirimleri çokça göreceksiniz; hem de sadece ne dinlediklerini değil ne yiyorlar, ne izliyorlar, ne okuyorlar, ne alıyorlar ve bunun gibi bir çok bildirime artık alışmanız gerekiyor.

Yeni uygulamalar Facebook'ta arkadaşlarınızın neler yaptığını ve günlük aktivitelerini detaylı bir şekilde gösterecek. Aynı zamanda sizin o an yaptığınızı gösterdiği gibi aylık ve yıllık olarak da bu yaptıklarınızı türlerine göre ayıracak. Örneğin, bir ay içinde yediğiniz yemekler gibi...

Facebook bu yeniliklerle eskiden "çevrimdışı" yaptığımız müzik dinleme, seyahat planlama, yemek yapma gibi işleri sizin izin vereceğiniz ölçüde "çevrimiçi" hale getirmeyi amaçlıyor. Aynı zamanda Facebook, yaptıklarımızı kimlerin görmesini istediğinizi seçmemenize de izin veriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

yeni profil açtım zaman tünelinden kurtulmak için... hiç sevmedim

Sırf bu zaman tüneli denilen saçmalıktan kurtulmak için çoğu kişi hesabını kapatıyor arkadaşım zaman tüneline geçti ama geçtiğinede çok pişman oldu geri dönüşte yapamıyor bende onun sayesinde zaman tünelini görmüş oldum ve iyikide geçmemişim dedim çok karmaşık ve çok gereksiz arkadaşım profilini sildi yeni profil açacak sonuç olarak diyorumki lütfen isteğe bağlı olsun zorla dayatmanın anlamı yok zorla dayatırsanız insanlar farklı yöntemlere başvurmak zorunda kalıyor mesela kullanıcı eski profiline dönmek için bilmeden zararlı uygulamalara aldanıp yüklüyor bazılarıda hesabını kapatıyor o yüzden facebook a sesleniyorum lütfen isteğe bağlı kalsın insaları farklı yöntemlere başvurmak zorunda bırakmayın

Sevin sevmeyin 28 ocak'da otomatik herkes geçiyor bence çok güzel olmuş

yeni profil açtım zaman tünelinden kurtulmak için... hiç sevmedim
-*-
Yakında o da geçecek zaman tüneline kaçışınız yok. Kaldı ki sevmeme sebebiniz eskinin görüntüsüne alışmış olmanız sadece.

Windows Live Messenger'da bir radyo özelliği vardı Avea'nın onda da X kişisi şu an Y fm dinliyor diyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Sen de yorum yaz