Facebook uygulama merkezi açıldı

Facebook'un merakla beklenen yeniliği, resmi olarak kullanıma açıldı...

Facebook uygulama merkezi hizmette

Facebook'un uygulamalara tek bir yerden ulaşmaya izin veren yeni uygulama merkezi ("App Center") kullanıma sunulmaya başlandı. İlk olarak ABD'de hizmete açılan özelliğe bir web tarayıcısı, iOS ve Android cihazlarıyla ulaşılabiliyor.

Facebook, uygulama merkezi yoluyla ücretli uygulamalar da satacak. Facebook, şu an ABD için sunulan hizmetin "önümüzdeki haftalarda" diğer ülkelerde de kullanıma sunulacağını söylüyor. Facebook'un özellik için bir bağlantıyı giriş sayfasının sol üst kısmına yerleştireceği söyleniyor.

Bu adresten ulaşılabilen uygulama merkezi, Facebook kullanıcılarına kişiselleştirilmiş önerilerde bulunuyor. Bu kişiselleştirmenin ilgi alanlarıyla ilgili olduğu düşünülüyor. Facebook, sadece "yüksek kalitedeki" uygulamalara izin vereceğinin altını çiziyor. Uygulama merkezi, şu an hem web'de hem de mobil olarak sunulan 600'den fazla uygulama içeriyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

symbian windows phone bunlarda çok önemli işlemciler bunlara da app center gerekli

Kapatmışlar Galiba Sayfaya Ulaşılamıyor

Facebook reklam gelirini arttırmak ve pastadan daha büyük bir dilim almak için yine gerekeni yapıyor. Android ve ios kullanımının artması ; Mobil kullanımın yoğunlaşması sonucu reklam geliri düşmeye başlamışdı. Eh yani dolaylı hedef odaklı reklamlar geliyo belli oldu.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir