Facebook üzerimizde yine deney yapmış!

Facebook'ta bir deney şoku daha: Uygulamada yaşadığınız sorunlar, tesadüf olmayabilir!

Facebook üzerimizde yine deney yaptı!

İnternette bir şeyden para ödemeden faydalanıyorsanız, ürünün siz olduğunuz söylenir. Facebook'un yeni deneyinin ardından bu sözde bir doğruluk payının olduğunu tekrar düşüneceksiniz.

The Information'a göre Facebook, çok küçük çaplı bir kullanıcı grubunun Android'li cihazlarındaki Facebook uygulamasını bilerek kilitledi. Amaç ise kullanıcıların her şeye rağmen Facebook'u kullanmaya devam edip etmediklerini görmekti. Birkaç sene önce yapıldığı ileri sürülen deneyle Facebook, Google Play'den çıkarılması gibi bir durumda nelerle karşılaşabileceğini görmek istiyor.

Rapor, Google'ın bazı ihlaller nedeniyle geçmişte Facebook uygulamasını mağazadan çıkarmak istediğini söylüyor. Bunun yanında Facebook da Google'a ödediği mikro-ücretlerin artması nedeniyle Google Play'den çıkmak isteyebilir.

Deney yüzünden Facebook'u bırakan kullanıcıların çok olmayacağı belli. Ancak Facebook'un insanlar üzerinde böyle garip bir deney gerçekleştirmeden önce izin almış olması gerekirdi. Bu arada sosyal ağın önceki bir deneyi, daha çok kişiyi etkilemişti.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

kimden izin alacak? pardon üzerinizde bir şey deneyebilir miyim mi diyecek? bunu söylese bu deneyin anlamı kalır mı?

Gönüllü köle... Ben köleyim, facebookun kölesiyim, yaşasın facebook, hatta gelsin üstüme bıraksın... Akıl yoksunu söylemler olacaktır... Facebooku kullananlar düşünsün...

Net ortamında her şeye inanan facebook kuklası bağımlısı olmuş sazanlar düşünsün.

sanki facebook bize hesap vermek zorunda. isterse yapar

Kaptan! Burada (yorumlara bakarsak) mantık izine rastlanamadı ben geri dönüyorum.

-diyecektim ki ... iki aklı başında insan gördüm." yazacaktım ama kazara göndere bastım ve yorumum bölünmüş oldu :(

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir