Facebook üzerinde hak iddia etmenin sonucu...

Facebook'un yüzde 50'sinin kendisine ait olduğunu iddia eden adam, zengin olma hayalleri kurarken...

  • Ertuğrul Süngü
40 yıl hapis için geri sayım başladı
Sahtekercılık suçundan hüküm giymesi bekleniyor

Paul Ceglia ismi, uzun zamandır, ortaya sürdüğü "Facebook'ta en az yüzde 50 hakkım var" iddialarıyla gündeme geliyordu. Hatta bunun için Zuckerberg'e dava bile açan Ceglia, şimdi kendini kurtarma peşinde...

Facebook'un kuruluş aşamasında Mark Zuckerberg'e büyük miktarda parayı ödünç verdiğini iddia eden Ceglia, Facebook'un kendi yardımları olmasa hayata geçirilemeyecek bir proje olduğunu iddia ediyordu. Zuckerberg ise Ceglia'yı tanıdığını inkar etmiyor; ancak Facebook ile bir ilişkisi olmadığını savunuyordu.

İşte o Ceglia, geçtiğimiz gün, apar topar tutuklandı. Tutuklamanın nedeni ise, Facebook davasında, uydurma delillerle mahkeme heyetini kandırmaya çalışmak.

Facebook'ta hak iddia ederken kendini hakim karşısında bulan Ceglia'nın işi, Manhattan bölge avukatı Preet Bharara'ya göre çok zor. Avukat durumu "Hızlı para kazanmak için yapılmış bariz bir sahtekarlık" olarak tanımlıyor ve mahkeme gününü bekleyip nihai karar açıklanan kadar çok da fazla konuşmak istemediğini söylüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Facebookun en az %20sinde benim de hakkım var :) ilk kaydolanlardanım ve etrafıma tavsiye ettim o kadar reklam yaptım :) ben olmasam kimse kaydolmazdı :)

@02 Kas 2012 10:45 bir a harfi için bu kadar yorulmana gerek yoktu. facebook üzerinden para kazanma yollarını duymuştum ama bu kadarına pes.

Facebook'da artık eskisi gibi değil 12-14 yaşında kız,erkek çocuk yada ergenler sevgili,beğeni derdine düşmüşler.

Facebookun en az %20sinde benim de hakkım var :) ilk kaydolanlardanım ve etrafıma tavsiye ettim o kadar reklam yaptım :) ben olmasam kimse kaydolmazdı :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play