Facebook ve cep telefonları sağlıklı mı?

Bilim adamları web sitesi ve cep telefonu gibi teknolojilerin ne kadar sağlıklı olduğunu araştırıyor

Facebook ve cep telefonları sağlık kaynağı mı?
Sağlıklı yaşam için teknoloji ne kadar faydalı?

Bilim adamları teknolojinin insanların sağlığına nasıl katkıda bulunduğunu gözlemlemek için tam 3 yıl sürecek bir araştırma başlattılar. Araştırmaya 800 gönüllü katılacak ve bu katılımcıların teknolojileri ile ilişkilerinin sağlık durumlarına etkisi ölçülecek.

Charm Project olarak adlandırılan araştırma sayesinde bilim adamları, teknolojik ürünlerin ve internet sitelerinin kullanıcıları ne ölçüde sağlıklı bir yaşam sürmeye yönlendirdiklerini üç farklı yöntem kullanarak gözlemleyecekler. Bunlardan biri cep telefonlarına yüklenecek olan uygulamalar ile kullanıcıların sağlık durumlarını ve egzersiz yapma sıklıklarını ölçmek olacak. İkinci uygulamada ise teste katılan kişilerin Facebook gibi sosyal ağ sitelerindeki arkadaşlarının sağlıklı yaşama yönlendirmedeki etkileri incelenecek. Üçüncü uygulama ise kullanıcıların ev yaşamlarında kullandıkları teknolojik aygıtların onların sağlıklarına ne şekilde etki edeceğini görmek olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Teknoloji ile sosyal yasam arasinda dengeyi kurduktan sonra, daha dogrusu teknolojiyi yasam amaci degil yasami zenginlestiren bir amac olarak kullandiktan sonra herhangi bir kotu etkisi olacagini sanmiyorum teknolojinin.

Ne yalan söyleyim kimse kızıp darılmasın ama facebokdakilerin yüzde 70inde beyin denen birşey yok, ona buna hayran oluyorlar, manyağın biri erik konusu açmış 500 bin erik hayranı çıkıyor,
aptal aptal şeyler, gerçek insanlıktan çıkıp resmen bir android oluyor oraya girenler.
Ömrüm boyunca böyle büyük bir salak topluluğu bi arada görmemiştim.

arkadaşa katıLıyorum.. sacma sacma grupLar kuruyoLar... sosyaL oLaLım derken iyice cıgırından cıktıLar sanırım... ha geçen gün bi arkadas feysbukta takıLıyordu sitede onun arkadası oLan biri bayanmıdır biLmem ama porno video payLaşmış

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir