Facebook, WhatsApp'ı satın alabilir mi?

İnternet devi, gerçekten de bunu yapar mı? İşte ortalığı karıştıran haber...

  • Zeynel A. Öztürk
Facebook, WhatsApp'ı satın alabilir mi?

Söylentilere göre Facebook, mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ı satın almaya hazırlanıyor olabilir.

TechCrunch'ın "konuya yakın kaynaklarına" göre böyle bir birleşme, gerçekten de söz konusu olabilir. Ancak henüz satın almayla ilgili bir tarih, fiyat ve birleşmenin detayları belli olmadığından detaylar sır gibi gizleniyor. WhatsApp'ın giderek yaygınlaşan bir mesajlaşma uygulaması olduğunu düşündüğümüzde, böyle bir satın alma Facebook'un işine yarayabilir. Facebook'un anında mesajlaşma alanında zorluklar yaşadığı da biliniyor.

Daha önce 1 milyar dolar ödeyerek Instagram'ı satın alan Facebook'un böyle bir satın alma sözkonusu olursa, para konusunu çok fazla düşünmeyeceğini biliyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Facebook WhatsApp'ı satın alırsa Messenger'ı bitirir. Bence Messenger gayet sade, hızlı ve kullanımı kolay bir uygulama. Görevini gereğince yerine getiren popüler bir uygulaması varken WhatsApp ile ilgileneceğini düşünmüyorum.

aranızda hala eskisi kadar facebook kullanan var mı??

Aslında güzel olurdu. Tel rehberimizdeki kişiler yanısıra facebook kişilerimizle de mesajlaşabilirdik. Hem facebook sayesinde daha fazla yaygınlaşırdı.

Facebook mesajlaşmaya katkısı çok yüksek olur. Yurtdışındaki operatörlerin veri aktarım ücretlendirmelerini bilmiyorum ancak Türkiye'de mutlaka ihtiyaç denilebilir.

alırsa whatsapp kullanmam

güzel olur.

almasın onu da facebook uygulamasına benzetir :(

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play