Facebook yeni Google olmak mı istiyor?

Facebook Google'ın işine de göz dikti: İşte Facebook'un geleceğe dair planlarını gösteren ipuçları.

Facebook yeni Google olmak mı istiyor?
Facebook modası geçmeden yönünü değiştirmek istiyor

İnternet dünyasında olup bitenler hayret verici. Bütün dev firmaların birbirlerinin işinde gözü var! Google, Facebook mu oluyor derken , Facebook'un Google gibi olmak istediği ortaya çıktı!

Artık insanların okul arkadaşlarıyla tekrar irtibata geçmek için kullandığı bir araçtan çok daha ötesi haline gelen bu sosyal ağ, zaten ya gelişecek ya da demode olacak. Ayrıca Facebook'un, Google'a benzemek istediği kadar, bir MySpace olmak istemediği de anlaşılıyor. Sosyal ağlar bir çılgınlık halinde yayıldıktan sonra yerlerini bir sonraki nesil sosyal ağ modasına bırakıyorlar. İşte bu yüzden Facebook, kullanıcı sayısı hala katlanarak artarken hizmetlerini geliştirmek istiyor.

Facebook içerisinde bulunan arama özelliği geliştiriliyor, yeni işlevsellik kazanıyor. Yeni bir özellik de durum güncellemelerini gerçek zamanlı olarak bütün ağ ile paylaşabilmek. Facebook'un RockMelt internet tarayıcıyla bağlantıları olduğu ve ayrıca bir ödeme sistemi üzerinde çalıştığı söyleniyor. Ayrıca Facebook'un FriendFeed'i satın almasında, yetenekli geliştirici ekibi saflarına katmak istemesinin de rol oynadığı söyleniyor.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Daha neler...Herkes haddini bilmeli.

Microsoft, Apple, Youtube, Facebook, Yahoo, Bing Ming, Ofis2010....Hepsi kedinin ciğere baktığı gibi Google'a bakıyorlar. bakmakla iş öğrenilecek olsaydı, kediler kasap olurdu.
Google ise Linux kaynaklı işletim sistemi hazırlıyor, doğrudan tarayıcıdan çalışacak açık kaynak videolarla bomba gibi geliyor, Google belgeleri zaten vat..Tek tek başedemezler, hepsi Google'a karşı birleşleseler o da bir şeye benzemez, yamalı bohça olurlar ancak...

facebooktan bi cacık olmaz..

Microsoft>Google

google yonetim politikasıyla internetin kahramani gibi,herkes kullanicilari mümkün oldugunca az verip mümkün oldugunca çok alarak söürmeye çalırken,google tam tersini uyguluyor bu yüzden kullanıcıların gozunde en üst seviyede,bu politikayla giderse google dunyayı ele gecirir :)

Facebook böyle itici bir isme rağmen bu kadar ilgi görmesi bile büyük başarıydı ama bunun çok fazla sürmeyeceği ortada, kaptanda bunu görüyor olmalı.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir