Facebook yeniliklere doymuyor...

Facebook yaptığı yeniliklerle gücüne güç katmayı sürdürüyor: İşte sosyal ağın son marifeti...

Günümüz popüler sosyal paylaşım ağlarından Facebook yeniliklerle ayakta kalmak istiyor. Henüz test aşamasındaki uygulama ile Facebook, kullanıcıların; not, durum güncellemeleri, bağlantılar, fotoğraf, videolar ve diğer profil seçeneklerini arkadaşları ile paylaşmasına olanak sağlıyor.

Genelde paylaşım yapan kullanıcıların daha aktif bir şekilde Facebook kullanmasını amaçlayan uygulama ile gelişimini sürdürmeye çalışan Facebook paylaşım konusunda sınır tanımıyor. Eğer isterseniz paylaşımlarınızı sadece bir kişi veya gruba indirgeyerek başkalarının görmesini istemediğiniz fotoğraf veya videolarınızı endişe etmeden arkadaşınız veya aileniz ile paylaşabileceksiniz.

Mart ayında uygulama geçen buna benzer başka bir uygulama ile profil gösterim ayarlarınızı isteğe bağlı düzenleyebiliyorsunuz.

Fakat Facebook kullanımının artırması amacı ile geliştirilen yeni uygulama ile Facebook üyesi olmayanların da uygulamadan yararlanması planlanıyor. Bu yenilik ile Facebook, Twitter karşısında daha sıkı bir rakip olarak karşımıza çıkıyor.

Yaşar Tuna Zorlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Facebook istediği kadar yenilik yapsın 3 yıl içinde bu populeritesini tutamıcak ve chipin "Bir Zamanların En iyi Siteleri" arasında yer alıcak. ;)

sen öle san facebook en az ama en az 5 yıl daha suanki favorisini dewam ettircek

Facebook hâla poülaritesini koruyor ve bu da uzun bir süre böyle devam edecek gibi duruyor. Arkadaşlarım yaz ayları tatil nedeniyle giremeselerde diğer aylar hergün online oluyorlar. Herkes neredeyse günde 10 dk.sını ayırıyor. Yeni uygulama da gerçekten güzel. Hayırlısı...

oski__477 - sen tuketici degil mahfedicisin abi kulan yararlan sanane varlıgından yoklugundan sanki guzel degil dedinmi tamam kaldıracaklarmı ? sende digerleri gibi kulan gitsin yorumu sevenleri yapsın benim gibi
Seni seviyorum facebook ve var olmanı istiyroum neden seviyorum facebooku işime yarıyor ordan ayrladıgım hatunlar ii arkadaslar yeterlidir sen kulanmayı bilmiyorsan kotulemiyeceksin..

facebook kullanıcıları oylamaya katıldı ve arayüz konusunda %98 gibi bir cogunluk bu arayüz berbattır dedi. Blogta iyileştirme yapılacak dendi ve hala bir gelişme yok. İnsanları enayi yerine koyuyorlar. Yaptıkları bu yenilik birşey ifade etmiyor cogu kişi için.. Önce kullanıcıları bu yönde memnun etmeleri lazım

bence bu konuda netlog daha önde

boş zamanı cok oLanLarın mekanı işte ne oLacak peh

ewt facebook çok güzel

herşeyi berbat ettiler. abuk subuk işler yapıp yapıp duruyorlar. artık günlük facebook sürem 2 dakika.

ben facebookun yeni sayfa tasarımı cok sevdim ve eski versiyondan daha kullanıslı evet haikatende öllestirme ve biseyleri kisisllerme konusunda vbence gayet iyi

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir