Facebook yumruğu yiyecek!

Facebook yine birilerini kızdırdı ama bu sefer kızan hiç de yabana atılacak gibi biri değil...

Boks şampiyonu Amir Khan ve menajeri Frank Warren, Facebook'u dövmekle değil ama cidden dava etmekle tehdit ediyor.

Facebook üzerindeki bir sayfa Amir Khan hakkında ırkçı tabirler barındırıyor. Ancak Amir Khan'ı kızdıran bundan ziyade, maçlarda şike yaptığı iddiaları olmuşa benziyor.

Avukat Stephen Taylor Heath, adil yorumlara itirazları olmadığını ancak bunun tahammül edilemez olduğunu belirtiyor. Facebook'a bir buçuk hafta önce şikayette bulunan heath, buna karşın bu sayfanın yayından kaldırılmadığını ve bu durumda dava açabileceklerini belirtiyor.

"URL'yi istediler ve yolladık ama hala o sayfa orada duruyor!" diyen Heath Facebook'un tacizci, kaba, nefretle yüklü veya ırkçı tarzda mesajları ve içeriği kaldırma sözü olduğunu hatırlatıyor. İşin bu kadar uzamasından rahatsız, üstelik böyle bir içeriğin yayından kaldırılsa bile yayınlandığı süre boyunca yarattığı hasarı onarmak çok zor.

Facebook ise elinden geldiği kadar hızlı çalıştığını şöyle belirtiyor: "Durumu araştırıyoruz ve en kısa sürede geri dönüş yapmaya çalışıyoruz. Elbette ırkçı içeriği, sahte hesapları, telif haklarını ihlal eden içeriği site içerisindeki bağlantıları verildiğinde siliyoruz. Ancak gecikmeler olabiliyor."

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

insanlar neden facebook a girerler anlamam...

onlarca sahte profil ihbar ettim şuana kadar bir tanesi bile silinmedi. soranlar için söyleyeyim nerden biliyorsun profilin sahte olduğunu diye. profil resminde .enis resmi varsa ve ismi "kadınlara sıcak dokunuş" ise bu profil sahtedir! yoksa ben mi yanılıyorum?

Bende ırkçılık ve vahşet içeren videoları şikayet ediyorum.İlgileniyorlar belirli bir süre sonra.2 gün geçmeden hop, bir anda gene ortada.Kullanıcılarlada ilgili bir durum.Silinen videosunu tekrar yüklemek gibi huyları var...

Biri şu facebook'u durdursun :)

insanlar neden facebook a girerler anlamam...

==============================================

Ben kendim niye giriyorum çözemedim, insanlar niye giriyor ne bileyim :D

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir