Facebook Zaman Tüneli faciası!

Facebook Timeline sistemini açarken ne düşünüyordu bilmiyoruz ama konu "facia olmaya" doğru gidiyor!

  • Ertuğrul Süngü
Facebook Zaman Tüneli faciası!
Bu anket çok konuşulacak

Facebook'un geçtiğimiz aylarda beğenimize sunduğu Timeline sistemi, öyle görünüyor ki dünya genelinde o kadar da çok tutmadı...

Şu ana kadar yapılan araştırmalara göre her 12 kişiden sadece bir tanesi bu yeni sisteme geçmiş durumda. Geçtiğimiz günlerde 4.000 kişilik bir gruba Sophos güvenlik firması tarafından yapılan anketin sonuçlarına göreyse, katılımcıların yüzde sekizden az bir kısmı Timeline'ı beğendiklerini, yüzde 8,4'lük bir diğer kesimse zamanla alışacaklarını dile getirdi. Yine de katılımcıların yarısından çoğunu oluşturan 51,3'lük kısım, yaratılan beklenti yüzünden endişelendiklerini ve bir diğer 32,4'lük kısımsa neden hala bu servisi kullandıklarını bilmediklerini söylediler.

Timeline ile birlikte facebook hesaplarına eklenen yeni özellikler sayesinde, artık hesabımız üzerinde aradıklarımızı çok daha rahat bulabiliyoruz ama sorun, geçmişimizde görmek istemeyip de bir anda ortaya çıkan bilgiler, hatta insanlar oluyor. Sophos kuruluşunda çalışan Graham Cluley, konu hakkında bilgi verirken aslında her şeyin güvenlik ihlali korkusundan kaynaklandığına değindi. Cluley; "Kullanıcıların birçoğu güvenlik açıklarından korkuyorlar. Facebook kullanıcılarını kendi özel hayatları hakkında daha çok bilgi vermeleri konusunda ziyadesiyle cesaretlendiriyor ve bu sayede başkaları tarafından çok net bir şekilde tanınabiliyorlar. Nitekim bu durum aynı zamanda kimlik hırsızlarının işini de kolaylaştırıyor..."

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Ya getirdiler "TimeLine'ı" daha çıkamıyoruz bende girdim tünele iğrenç sakın girmeyin!

en azından zaman tüneline gecenler tekrar eskı gorunume sokabılsın profılını. yanı kaldırabılme ımkanı olsun. hıc begenmedık !!!!!

bende beğendim millet neyin derdindeyse

Beğensenizde beğenmesenizde alışmanız gerekecek...

iğrencin ötesi.

mecburiyetten gectik :( kapak fotosu güzel geresi boş bana göre

Timeline ana servis yerine isteğe bağlı ek bir özellik olarak sunulsaydı, belkide daha fazla kullanıcı tarafından beğenilirdi. Eğer bu haliyle devam eder ve yeni seçenekler sunulmazsa diğer sosyal sitelerin ekmeğine yağ sürmekten ileri gidemezler. Eskiyi geliştimek yerine hangi akla hizmet sıfırdan yeni bir arayüz oluşturmuşlar anlamak zor.

iğrenç bir görünüm

adamlar tepkilere rağmen bildiklerini okuyorlar ve böyle arayüzleri dayatıyorlar işte... 1 yıl oldu sileli hesabımı, hiç umrumda değil artık ne yaptıkları

O kadar iyi tasarlanmış ki, kaybolmamak için gps lazım :)))))))

İnsanların zevkleri çok acayip. Ben hep Google+ ve MySpace'in ara yüzlerinin Facebook'tan daha güzel olduğunu savunduğumda karşı çıkılırdı. Şimdi Facebook arayüzünü değiştirip çok güzel bir sistem getirdi, beğenimi kazandı ancak insanlar beğenmiyor.

Dayatmaları

dünyanın kendilerine nasıl esir olduğunu,
'benden başka tercih şansınız yok' adiliğini,
esasında milleti takmayıp kendi menfaatlerine göre hareket ettiklerini,
milletin de kendilerine hala destek verdikleri için teşekkür ettiklerini
göstermektedir.

Aynı şeyi windows da yaptı şimdi google da yapıyor. Facebook, twitter, youtube... Daha söylenecek çok şey var da neyse...

İyi esaretler dünya!

İnsanların zevkleri çok acayip. Ben hep Google+ ve MySpace'in ara yüzlerinin Facebook'tan daha güzel olduğunu savunduğumda karşı çıkılırdı. Şimdi Facebook arayüzünü değiştirip çok güzel bir sistem getirdi, beğenimi kazandı ancak insanlar beğenmiyor.
..................................................................
demekki sende var bir rahatsızlık...Dünya bile senin beğendiğin şeyi red etmiş.
akıllıol kendine gel...

zorla dayatıyorlar facebook a buradan da sesleniyoruz isteğe bağlı olsun bu sesimize kulak verin zaman tüneline geçiş yapanların bir çoğu pişman eski profilillerine dönmek için zararlı yazılımları bilmeden yüklüyorlar insanları zor durumda bırakma ve tepkilere kulak ver Facebook

Ben beğendim açıkcası. Başlarda zorlandım ama tam anlamıyla çözdüm, gayet güzel.

Sen de yorum yaz