Facebook Zaman Tüneli'nizi hazırlayın!

Birkaç gün içinde Facebook hesabınız yolgeçen hanına dönsün istemiyorsanız işte yapmanız gerekenler!

  • Zeynel A. Öztürk
Facebook'un Zaman Tüneli'ne hazırlanın!
Facebook kullanıyorsak, istesek de istemesek de Zaman Tüneli'ne gireceğiz

Facebook'daki tüm geçmişinizin bütün ihtişamıyla geri dönüşüne hazır olun. Facebook'un geçtiğimiz günlerde tüm dünyanın hizmetine açtığı "Zaman Tüneli" işlevi, temel olarak sosyal ağa ilk katıldığınız günden itibaren tüm etkinliklerinizi tarih sırasıyla gösteren bir albüm.

Zaman Tüneli, arkadaşlarınızın sosyal ağ geçmişinize sadece birkaç tıklamayla erişebileceği anlamına geliyor. Geçmişte yaptıklarınızın bir bölümünü gizlemek istiyorsanız, bunu yapmanız mümkün. Facebook Zaman Tüneli'ni etkinleştirdikten sonra onu düzenleyebilmeniz için size 7 gün veriyor. Bu sürenin ardından tüneliniz, herkese açılıyor.

Facebook'un Zaman Tüneli işlevini hemen etkinleştirmek için bu adrese gidebilir, veya hazır olduğunda Facebook'un sizi uyarmasını bekleyebilirsiniz. Zaman Tüneli'ni hiçbir zaman kullanmak istiyorsanız, bu malesef mümkün değil. Zira Facebook, zaman içinde herkesi bu görünüme taşımayı planlıyor. Ancak etkinleşmeden önce 7 gün içerisinde profilinizi düzenleyebilirsiniz.

Eski gönderilerinizi Zaman Tüneli'nden gizleyin

Eski gönderileri gizleyin

Eski durum güncellemelerinizi, fotoğraflarınızı veya paylaştığınız bağlantıları gizlemek için bu gönderiye gidin ve sağ üst tarafındaki kalem simgesinin üzerine tıklayın. Buradan gönderiyi gizlemeye yönelik seçeneği seçin.

Zaman Tüneli'nizde belirli bir gönderiyi korumak, ancak bazı kişilerin onu görmemesini sağlamak istiyorsanız, profil sayfanızdayken kapak fotoğrafınızın hemen altında bulunan "Yaptıklarının dökümü" düğmesine basın. Burada gönderilerin sağ tarafında bulunan çark simgesine tıklayarak gönderilerinizi kısıtlamanız mümkün.

"Yaptıklarının dökümü" sayfasında size gösterilen etkinlikleri filtrelemeniz de mümkündür. Bunun için sayfanın sağ üst tarafındaki "Tümü" düğmesine tıklayın ve notlara, beğenmelere vs. göre filtrelemeyi etkinleştirin.

Eski gönderileri öne çıkarma, kapak fotoğrafı...

Son olarak profilinizin dışarıdan nasıl göründüğüne göz atabilirsiniz

Eski gönderileri öne çıkarın

Evlilik veya mezuniyet gibi ön plana çıkarmak istediğiniz eski bir gönderiniz varsa, fareyi gönderinin sağ üst tarafına getirerek bunu yapabilirsiniz. Yıldız simgesine tıkladığınızda gönderiniz, Zaman Tüneli'nin ana sütununu kaplayacak şekilde genişleyecektir.

Facebook'un otomatik olarak ön plana çıkardığı etkinlikleri gizlemek için yıldız simgesine tıklamanız yeterli olacaktır.

Kapak fotoğrafı

Profilinizin üst tarafında artık "kapak fotoğrafı" adı verilen geniş bir fotoğraf yer alıyor. Bu fotoğrafın özel olmadığını ve herkes tarafından görülebileceğini aklınızdan çıkarmayın.

Herkesin gözünden bakın

Zaman Tüneli'nizi düzenledikten sonra, yenilenmiş profilinizi başkalarının nasıl gördüğünü görmek isteyebilirsiniz. Bunun için profilinizde sağ üst tarafta bulunan çark simgesine tıklayın ve "Başkasının gözünden gör" seçeneğini seçin.

Okuyucu Yorumları

Toplam 31 Yorum

berbat bişey benden tavsiye uzak durun geri eski halede getirilemiyor...

berbat bişi

ölme eşeğim ölme..

Yeniliklere açık biriyimdir ama bu yenilik degil resmen eziyet.. !!

yahu bu nekadar saçma sapan bir değişiklik böyle doğru düzgün yenilikler yapacaklarına böyle saçma sapan işe yaramaz şeylerle uğraşıyorlar buradan facebook a duyrulur bu özelliği istemiyoruz

Gelecekte, dedektiflerin, ajanların yerini facebook gibi sosyal ağlar alacak.

facenin herşeyi gzlde bir saçmalığı war o da şu arkadaş ekleme engeli mesaj atma engeli tanımadılarınla iletişime geçememe engeli ne saçma sapan iştir arkadaş yaa madem beni tanımıo kabul etmez arkadaşlık isteğimi falan bu facenin engel ve ceza koyması resmen diktatörlük başka bişi diil.

Arkadaşlarım da olmasa Facebook hesabımı anında kapatırdım. Yeni bir şey yapayım derken hepten batırdılar. Yani anlayacağınız Face'in 'book' u çıktı.

Ya bi mail atcak falan biyer yokmu ne bu yenilik die çıkardıkları hep boş gereksiz şeyler karışık saçma sapan bırak kardeşim eski halinde herkes memnun bütün özellkler ii daha ne uğraşıp saçma sapan sayfa yapıyosun. Bi sor kullanıcılara beğenirse herkes geçersin bi de zorunluymuş geçme oldu kapatırız artık

arkadaşlar ben hemen geçtim ama geçmez olaydım o kadar karışıkki içinde kayboldum düzenlemekte zorluk çekiyorum eskiye dönmeyi çok istiyorum bence facebook bu zaman tüneli uygulamasını kullanıcının isteğine bırakmalıdır ben kimseye tavsiye etmiyorum facebook a bu konu da şikayet maili atacağım gerçekten çok kullanışsız çok karmaşık eğer burdan da facebook yönetimin de söz sahibi birileri bu yorumu okuyorsa isteklerimizi göz ardı etmesin

ya bu zaman tüneline geçtim geçmez olaydım eski haline getirmeyi bilen var mı lütfen yardım edin .s

yha nasıl gçicez buna bii anlatsın

Google Plus'a davetiye çıkarıyor Facebook.

cok sacma bir sey zaman tüneli gecmenizi tavsiye etmem gectigim icin cok pismanim ve suan eski haline döndürmeyi calisiyorum ama olmuyor..
suan nefret ettim facebooktan.. niye ikide bir degistirip duruyorlar anlamdim gitti... birakin eski halinde kalsin herkez cok memnundu..

ben hala eski haliyle kullanıyorum. memnunum. ama facebook artık ömrünü doldurdu bence. flash oyun ve komik video sitesi oldu.

Ben kullanıyorum biraz yeniliklere açık olmak gerek ön yargıyla bakmayın, atom getirsem parçalayıp elime verirsiniz ona şüphem yok ancak tasarımı ve profesyonel duruyuşuyla adeta yeni bir şıklık katıyor profile Ben beğendim Denemeye değer..

beyler bayanlar sakın geçmeyin zaman tüneline bnde geçtim simdi düzelmio düzeltmeye calısıom yine aynı kalıo eski sayfanıza devam edin sakın zaman tüneline girmeyin..!

Zaman tüneline geçseniz de geçmeseniz de birgün sizi Mark otomatikman geçirecek bence şimdiden geçin ve öğrenmeye çalışın

bundan nasıl çıkacağımızı bilen varmı

Google Plus'a geçin rahatlayın.

arkadaşlar istesenizde istemesenizde zaman tüneli bir zaman sonra zorunlu olacak

( arkadaşlar istesenizde istemesenizde zaman tüneli bir zaman sonra zorunlu olacak ) demiş arkadaş ne zorunu arkadaşım kapatırım facebook yerim tünelini twitter geçerim Google Plus kullanırım bence facebook hatadan dönmez kendi kaybeder intihar eder zaman tüneline geçenlerin sayfaları berbat bana o sayfayı kimse zorla kullandıramaz kapatırım gider o kadar

ya ben yeni üye oldum face'e. zaman tüneline geçemiyorum. bi bilgisi olan varmı?

yha geçemioz ki

arkadaşlar ben gönüllü geçtim zaman tüneline ama hiç beğen medim ben kendi eski face istiyorumm yoksa kapatcam face kullanmıcamm :(

gönderileri gizlemekten vazgeçip gizlenen gönderiyi nASIL GERİ GETİREBİLİRİZ

arkadaşlar kaçarı yok herkes girecek zaman tüneline
ben de girmek için can atıyorum ama giremiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

bende geçemedim

bu hareketi geri nasıl alıcaz

kardesim ben o haraketler dökümüne tıklayınca hiç bişe acılmıyo .s

Sen de yorum yaz