Facebook Zor Bir Gün Geçirdi

Facebook'un bazı kullanıcılara gösterdiği "Hesabınız ele geçirilmiş olabilir" uyarısı paniğe sebep oldu, ancak...

Facebook Zor Bir Gün Geçirdi

Facebook'a açtığınızda hesabınızın çıkış yaptığını görürseniz, ve giriş yaptığınızda da "Hesabınız ele geçirilmiş olabilir" uyarısıyla karşılaşırsanız merak etmeyin, bu genel bir sorun.

Görünüşe bakılırsa, Facebook tarafında yaşanan teknik bir arıza bazı kullanıcıların siteden zorla çıkış yapmasına sebep oldu. Siteden zorla çıkarılan kullanıcılar tekrar giriş yapmaya çalıştıklarında hesaplarına erişemediler ve "hesabınız ele geçirilmiş olabilir" uyarısı ile karşılaştılar. En başta paniğe sebep olan sorunun, diğer sosyal ağ siteleri sayesinde genel bir arıza olduğu hızla anlaşıldı.

Bir hafta önce de buna benzer bir arıza gerçekleşmişti. Kullanıcılar siteden atıldıktan sonra tekrar giriş yapabilmiş, ancak haber kaynağında sorunlar olduğunu bildirmişlerdi.

Facebook yaşanan sorunun ardından şu açıklamayı yaptı:

"Sistemimizde ortaya çıkan bir hata yüzünden, normalde şüpheli bir hesap etkinliği gerçekleştiğinde devreye girmesi gereken güvenlik protokolü, gereksiz şekilde devreye girdi. Şu an sorunu çözmüş durumdayız, ayrıca hatadan etkilenen hesapları da düzeltmeye devam ediyoruz. Yaşanan sıkıntı için özür dileriz."

Eğer sorundan etkilendiyseniz, bu sadece teknik bir arıza olduğu ve gerçek bir güvenlik açığı olmadığı için Facebook'un sorunu çözmesini beklemeniz yeterli. Görünüşe bakılırsa kimsenin gerçekten hesabı tehlikeye girmedi. Şirket, şifresini değiştirmeye çalışan ancak başaramayan kullanıcıların oluşturduğu sırayı da temizlemek için çaba gösteriyor.

Ali Ruhi Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Benim hesabim da gecici olarak kilitlendi diyo kimlik dogtulama istiyor giriyorum verilen harf ve rakam grubunu ancak 500 eror veryor hesabima ulasamiyorum yard edereniz sevinirim

@26 Şubat 2017 01:00 aynen 2 gündür sürekli her actıgım hesapta bu sorunla karsılasıyorum sanırım genel bir sorun :/ kodu giriyuoum devam diyorum yonlendirmiyor sayfa açılmıyor link bozuk gibi bir hata veriyor

Kimsenin Facebook u Ele Geçirdiği Felan Yok Facebook Kendisi Kapatıyo Hesapları Benim Hesabım Kapandı Kimligimi Attım Açıldı Fakat 2 Gün Sonra Kimlikli Hesabım Bile Kapandı Bu Nasıl İştir Arkadaşlar Yaa Facebook Dan Soğudum Kullanmıyorum Artık İnsgtram Kullanıyorum Bence İngstram Kullanın Daha İyi

bende faceboka giremiyorum hesabımda arapça yazı çıkıyor

hesabinizi bana yolayin ben duzeltirim

@29 mayıs 2017 1:44 essah açabilirmisn:)

benım hesabım kapandı sebebını bılmıyorum kımlık vs ıstıyor sorun ne acıklarmısınız

Google da da böyle bir hatanın olması düşündürücü

Kimlik hesabım kapandı

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir