Facebook'a teşhir davası!

11 yaşındaki küçük bir kız, Facebook'un başını fena halde derde soktu!

Facebook'a teşhir davası!

Facebook tartışmasız her türden insanın yer aldığı sosyal bir platform olarak hizmet veriyor. Bu sosyal ağda aile bireyleri, arkadaşlar, düşmanlar, eski sevgililer ve her yaştan yabancı bir çok insanla karşılaşabiliyorsunuz.

Bir baba, yaş sınırlaması kuralını başarılı şekilde uygulayamadığı için 11 yaşındaki kızını teşhir ettiği gerekçesiyle popüler sosyal ağa dava açtı. Bilindiği gibi Facebook sadece 13 yaş ve üzeri kişiler için üyelik izni veriyor.

Resmi belgelerde GS olarak belirtilen Kuzey İrlanda'lı kızın, yaşını daha büyük göstererek Facebook'a üye olduğu ve cinsel içerikli resimler yükleyerek erkeklerle iletişime geçtiği belirtiliyor. Daha sonra Facebook tarafından tespit edilen hesap silinse de bu durum olayın büyümesine engel olmaya yetmiyor.

Mahkeme belgeleri, kıza gönderilen mesajların nerede yaşadığı ve hangi okulda okuduğunu öğrenmeye yönelik olduğunu ortaya koyuyor.

Babanın avukatları Facebook'un kayıt sisteminin çok "gevşek" olduğunu ve bu tür durumların önüne geçilmesi için pasaport veya kimlik kullanımı gibi doğrulama amaçlı ilave tedbirlerin alınması gerektiğini savunuyor.

Facebook ve aile bireylerinin yaklaşan yargılama öncesi kendi aralarında anlaşmaya varma ihtimali de bulunuyor. Konuyla ilgili görüşleri sorulan bir Facebook yöneticisinin ise yorum yapmaktan kaçınması dikkat çekti.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

kardeşim madem böyle olcaktı neden çocuğa facebook kullandırıyon bide kayıt olayıyla ilgili düzenleme yaoılsın diyor sende kızına facebook kullandırma bunuda benmi söyleyeyim -_-

Pasaport ve kimlik doğrulaması facebooka kullanıcı kaybettirir.. ve facebooku hackerların hedefi haline getirir.. facebook kullanıcılarının hesapları calindiginda zaten başları büyük belaya giriyor.. Bu hackerlarin ekmeğine yağ sürmek olur..

Çok meraklıymış herşeyini vermeye, tutan yok.

Ben facebook gözlemciliğini bıraktım,adını bile görmekten nefret ediyorum.

Krdş ne bekli10 bura facebook D:

@16 Eylül 2015 11: Ergen kardeş seni şöyle öte tarafa alalım. Git başka yerleri gereksiz yorumlarınla kirlet. Burası facebookdaki ergenlerin oluşturduğu topluluklardan biri değil.

Kızına sahip çıkma sonra vıdı vıdı et. Senin sahip çıkamadığın çocuğuna facebook nasıl sahip olmak çıksın.

Normalde böyle durumlarda Facebook'un da hatası var ama artık ailelerin de çocuklarını düzgün yetiştiremediklerini düşünüyorum. Yeni nesil çocuklar bir aletin yada sistemin öncelikle nasıl kullanılacağını öğrenmeden kullanmaya çalışıyorlar. Cesaret iyi bir şey ama bunun cesaretle ilgisi yok. Mantıklı davranamıyorlar. Neresinden tutsanız elinizde kalıyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir