Facebook'ta sahte sayfa açmanın sonu...

Facebook'ta polise aitmiş gibi görünen sahte bir sayfa açan adamın başına, bakın neler geldi...

  • Levent Öztürk
Facebook'ta sahte sayfa açmanın sonu...
Anthony Novak

Ohio'daki Parma Polis Teşkilatı yetkilileri, teşkilatın sahte bir Facebook sayfasını gördüğünde pek de mutlu olmadılar. Clevelan.com'un raporuna göre teşkilat, 27 yaşındaki Anthony Novak'ı, teşkilatın resmi Facebook sayfasına benzeyen bir sayfa açmak ile suçluyor. Polis teşkilatından Kevin Riley'nin Cleveland.com'a söylediğine göre sayfa üzerindeki bilgiler "onur kırıcı" ve "kışkırtıcıydı."

Sayfada yer alan yayınların arasında polis gücüne katılmak isteyenler için "bir uygunluk sınavı" olacağı duyurusu bulunuyordu. Şartların biri ise şöyleydi: "Parma, eşit fırsat sunan bir işveren ancak azınlıkların başvuru yapmamalarını şiddetle tavsiye olunur."

Ayrıca bu sahte sayfada pek çok uydurma haber ve gençlerin kürtaj yapmalarını desteklemek için yiyecek kermesleri ve "Pedofil Islah Etkinliği" gibi etkinlikler duyurulmaktaydı.

Novak, birkaç gün içerisinde mahkemeye çıkacak ve muhtemelen kamu hizmetlerini engellemek ile suçlanacak. Novak'ın avukatı veya Parma Polis teşkilatı, henüz konu ile ilgili bir yorum yapmış değiller.

Polis, 2 Mart tarihinde resmi Facebook sayfasında, sahte sayfa hakkında bir uyarı yayınlamıştı. CBS News'in haberine göre Facebook, polisin Novak'ı bulmasına ve sahte sayfanın kaldırmasına yardımcı oldu. Ancak Facebook da konu hakkında bir doğrulama açıklaması yapmış değil...

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Birde bizim memelkette ki sayfaları kapatsalar çok iyi olacak.

Sahte profil değil ki sıkıntı... Sıkıntı polis sayfasını taklit ederek, hakaret içeren paylaşımlar yapmak... Asıl sıkıntı, Facebook'a yedi göbek sülalesini kaydedenler, Facebok herkesi fişlesin diye her paylaştıkalrı resimdeki kişileri zırt pırt etiketleyenler....

herkesin bir fecebook ku var da biz de yok.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost