Facebook'ta videolu profil fotoğrafı yapın!

Artık Facebook'ta profl fotoğrafı yerine kısa bir video kullanabilirsiniz. İşte adım adım bunun yolu

  • Zeynel A. Öztürk
Facebook'ta animasyonlu profil fotoğrafı yapmak!

Facebook, geçtiğimiz aylarda profil fotoğrafınızda kısa videolar kullanmanıza olanak tanıyan işlevini tanıtmıştı. Ve bu yeni işlev, henüz herkese olmasa da, nihayet Türk kullanıcılara da ulaştı. Şimdilik sadece iOS uygulaması üzerinden kullanılabilen yeni işlev sayesinde profil sayfanızı ziyaret edenlere daha canlı bir görünüm sunabiliyorsunuz.

Video klipleri yalnızca profilinizi ziyaret eden kullanıcılara gösterildiği için haber kaynağınız, animasyonlu görsellerle dolup taşmıyor. Hareketli profil fotoğraflarını geçici olarak da kullanabiliyorsunuz (örneğin doğum gününüzde mumları üflediğinizi gösteren bir animasyon gibi).

Animasyonlu Facebook profilinizi oluşturmak oldukça kolay, ancak onu şimdilik yalnızca Apple cihazlarına sahip olanların kullanabildiğini tekrar edelim. Bunun yanında, yüklenen videoların 7 saniye ile sınırlı olduğunu bilmenizde de yarar var.

1. Profilinizi açın

iPhone'unuzda Facebook uygulamasını açın ve profilinizi görüntüleyin.

2. Profil fotoğrafınızı değiştirin

Şu anki profil fotoğrafınızın sağ alt tarafında bir kamera simgesi göreceksiniz. Bu simgeye dokunun ve "Yeni bir profil videosu çek" seçeneğine dokunarak videoyu yükleyin.

3. Videoyu kaydedin

Kayda başlamak için, sonraki ekrandaki büyük kırmızı düğmeye dokunun. 7 saniyelik bir video çekebileceğiniz için biraz yaratıcı olmanız gerekecek.

4. Videoyu izleyin ve bir küçük resim seçin

Videoyu kaydettikten sonra onun profil sayfanızda nasıl görüneceğini gösteren bir ön izleme ekrana gelecek. Videodan memnunsanız sonraki adıma geçin ve video için göstermek istediğiniz küçük resmi seçin. Bu küçük resim, videonun oynatılmayacağı (örneğin haber kaynağı) yerlerde kullanılacak.

Sonuçtan memnunsanız Kaydet düğmesine dokunun.

5. Videonuz hazır

Artık hareketli bir profil fotoğrafınız var. Hareketli profil fotoğrafınızı mobil uygulama veya web sitesi üzerinden profilinizi ziyaret edenler görebilecekler. Android kullanıcıları şimdilik video ekleyemiyor ancak bu işlev yakında Android'e de gelecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

ben yaklaşık 3-4 ay önce yaptım sanırım

güzel özellek bu popüler olur

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost