Facebook'tan bir deneysel yenilik daha!

Sosyal ağ, henüz sınırlı sayıda kullanıcıya sunulan ilginç bir deneysel yeniliğe hazırlanıyor!

  • Cenk Atlı
Facebook'tan bir deneysel yenilik daha!

Sosyal dev Facebook, normalde kaçırabileceğiniz durum güncellemelerini görmenizi sağlayan yeni bir deneysel özellik üzerinde çalışıyor. Mashable'da yer alan rapora göre firmanın Android uygulamasındaki yeni güncellemede fark edilen "What friends are talking about" ("Arkadaşlarınız nelerden bahsediyor") ibaresiyle işaretlenmiş bir kutu, haber akışınızın en üstünde birkaç arkadaşınızın gönderilerini listeliyor.

Diğer yandan bu yeni özellik halihazırda sınırlı sayıda kullanıcıya sunulmuş durumda, zira bu yenilikler henüz deneysel bir aşamada.

Firma, geçtiğimiz aylarda Haber Akışı'nda yaptığı bazı değişikliklerle kullanıcıların kaçırmak istemedikleri durum güncellemelerini en üste taşıyan bazı güncellemeler gerçekleştirmişti. Şu an test aşamasında olan özelliği de bu çabaların bir parçası olarak değerlendirmek mümkün. Sosyal ağın bu özelliği geniş kitlelerle tanıştırıp tanıştırmaması ise test aşamasında gördüğü ilgiye bağlı olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Zaten insanlarin özeli diye birşey kalmamış. Birde üstüne böyle şeyler yapıyorlar. Böyle şeylere prim vermemek lazım. Aslında facebook vb. şeylerin kullanılmaması lazım. Çünkü hiç ihtiyaç yok böyle şeylere. Üstüne zarar veriyor aileye bireye topluma.Gizlilik olması lazım insanların.

@07 Eylül 2016 09:46 İnsanlar kendi kendilerine zarar veriyorlar. Her bir haltlarını paylaşıp ne oldum delisi olmuşlar.

Belirlenen kişilerin, sayfaların vb. açık faliyetlerini zamana göre sıralanmış bir şekilde depolamak ve oturum açıldığında bu şekilde listelemek kullanışlı bir özellik olacaktır. Hatta bu bildirimlerin okunmuş sayılıp sayılmayacağını kullanıcıya bırakarak işlerin organize edilmesi sağlanabilir.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play