Facebook'tan Chrome'a "Kaydet" ve "Paylaş" düğmeleri!

Facebook'tan çıktığınızda kendinizi yalnız hissediyorsanız, sosyal devin sizin için iki yeni eklentisi var!

  • Zeynel A. Öztürk
Facebook'tan Chrome'a iki yeni düğme!

İnternetteki her şeyi kontrol etmek isteyen Facebook, Chrome web tarayıcısına özel yeni düğmelerini yayınladı.

Yeni "Save to Facebook" (Facebook'a Kaydet) eklentisi, makalelerden videolara internette rastladığınız herhangi bir bağlantıyı daha sonra görüntülemek üzere kaydetmenize izin veriyor. Düğmeye tıkladığınızda bağlantı, Facebook hesabınızın "Kaydedilenler" sekmesinde görünür hale geliyor. Facebook'un bağlantıları saklamaya izin veren işlevi yeni değil. 2014'ten beri hizmette olan işlev, aylık 300 milyon kullanıcıya sahip.

Diğer yeni Chrome eklentisi ise bağlantıları direkt olarak Facebook'ta, Facebook gruplarında veya Messenger uygulamasında paylaşmanıza olanak tanıyor.

Bu arada yapılan küçük bir değişiklik sonucunda farklı web sitelerindeki paylaşım düğmeleri, farklı görünmeye başlayacak. Düğmelerde Facebook'un "f"si yerine artık simge haline gelen başparmakla onay işareti görüntülenecek. Firma, paylaşım ve yorum düğmelerini mobil cihazlarda çok hızlı açılan "Instant Articles" makalelerine de ekleyeceğini söylüyor.

Değişiklikler küçük olsa da, Facebook'un kullanıcıları kendi üzerinde tutma ve nihai olarak reklam yapıp, para kazanma amacına başarıyla hizmet edecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Facebook un ileride google a rakip olarak arama motoru yapar diye tahmin ediyorum. Yaptıkları bu yönde ilerliyor.

Sen de yorum yaz