Facebook'tan Mesaj Geri Çekme İşlevi

Facebook'un gönderilen mesajları geri çekme işlevi, kullanıma sunulmaya başlandı!

  • Barış Terun
Facebook'tan Mesaj Geri Çekme İşlevi

Kısa süre önce sizinle paylaştığımız haber, resmiyete kavuştu. Artık Facebook kullanıcıları, tanıdıklarına yolladığı mesajları 10 dakika içerisinde geri alabilecek. Söz konusu özellik öncelikle Messenger'da; Bolivya, Kolombiya, Litvanya ve Polonya gibi ülkelerde aktif hale geldi. Yakın zamanda, söz konusu özellik dünyadaki tüm kullanıcılara hitap edecek. Mesajınızı bir anlık öfke ile yolladıysanız ve şanslıysanız(Kısacası karşı taraf mesajınızı görmediyse), hızlı hareket etmeniz gerekecek.

Bu Facebook'un planlarının sonu değil. Şirket; şifrelenmemiş mesajların veya sohbetlerin tamamının son kullanma tarihlerini ayarlamayı içeren kapsamlı özelliklerini,  tüketim tablosuna yerleştirmeyi planlıyor.

Bazı "Yollanmayan Mesajların" yönetimi de, sosyal medya servisinin kontrolü altında. Şirket yöneticilerin paylaşımları, Mark Zuckerberg'in yönlendirmesi sayesinde gizli kalacak. Böylece uzmanlar ve araştırmacılar şirkete ait özel mesajlara ulaşamayacak. Eğer bazı kişilerin özel mesajlarına ulaşsa dahi, özel mesajların şifreli olması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play