Facebook'tan yeni servis: Scrapbook!

Facebook hesabını bebeğinin fotoğraflarıyla dolduran arkadaşlarınız varsa, bu haber onlar için!

Facebook'tan yeni servis: Scrapbook!

Son on yılda Facebook kullanıcılarını yaş ortalaması oldukça yükseldi. Dahası, on yıl önce Facebook'u kullanmaya başlayanlar bugün on yaş daha büyükler ve elbette hayatlarında büyük değişiklikler de oldu.

Özellikle yeni çocuk sahibi olan Facebook kullanıcılarının, bebeklerinin fotoğraflarını Facebook'a sık yüklemesi veya arkadaş fotoğraflarında bebeklerinin de bulunması, yeni bir sorunu doğurdu. Anne babalar için, çocuklarının bu anılarını tek bir albümde toplaması büyük bir mesai gerektiriyor.

Facebook şimdi bu soruna çözüm getirmek için anne babalara özel bir fotoğraf albümü özelliği geliştirdi. Scrapbook isimli uygulama sayesinde, bebeklerinin nerede etiketlenmiş bir fotoğrafı varsa, o fotoğrafları ayrı bir fotoğraf albümü içine otomatik olarak kopyalamak mümkün oluyor. 

Böylece küçük yaramazlar büyürken çekilen tüm anı fotoğrafları kaybolmadan tek bir albümde birleşmiş oluyor. Hizmet şimdilik sadece ABD'de aktif durumda ancak kısa süre içerisinde tüm dünyaya yayılması bekleniyor...

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Bende engelleyeceğiz sandım, milletin aptal çocuğunu görmekten bıktım.

Facebook un yaş ortalaması aşırı yükseldi normalde gençler için olan sosyal ağın yaş ortalaması benim tahminim 30 civarı olmuştur.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir