Facebook'un Haber Akışı'nda bahar temizliği!

Facebook, kullanıcıların çok fazla şikayet ettiği sorun konusunda nihayet harekete geçiyor!

  • Cenk Atlı
Facebook'un Haber Akışı'nda bahar temizliği!

Facebook'ta tıkladığınız bir gönderinin sizi başlıkla alakası olmayan bir içeriğe gönderdiği oldu mu? Sosyal ağ, işte tam da bu "tık" yemlerine karşı bir mücadele başlattığını duyurdu. Facebook, bazı yeni geliştirmelerle birlikte bu tarz gönderilerin Haber Akışı'ndan uzak durmasını sağlamayı hedefliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan bir Facebook yetkilisi, kullanıcıların Haber Akışı'nda görüp ilgilerini çeken gönderilere tıkladıktan sonra o içerikte harcadıkları vaktin önemli bir veri olduğunu belirtti ve bu verinin başlık ve içerik açısından alakasız gönderileri tespit etmekte kullanılabileceğini ifade etti.

Sosyal ağ yetkilisi söz konusu veriler kapsamında içeriğin yüklenme süresi ve makalenin uzunluğunu hesaba katmayacağını da ekledi.

Kullanıcıların gönderilerle olan etkileşimini bu açıdan da sürekli test eden Facebook yönetimi, Akış Kalite Programı adı verilen bu uygulama kapsamında elde edilen geri dönüşleri çeşitli algoritmalar için değerlendiriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

ben kapattım sizde kapatın facebooka ölüm...

@grezimonk sen google plus kullan. Facebook sana göre değil.

Bazı sitelerin içeriklerinden yönlendirildiğimiz zaman. Okuyacağımız konuya gelene kadar bir çok sayfa değiştiriyoruz. Çok sıkıcı hale geliyor!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost