Facebook'un Messenger'ı artık daha becerikli!

Facebook, Messenger uygulamasına çok büyük ve oldukça önemli bir yenilik daha ekledi...

  • Cenk Atlı
Facebook'un Messenger'ı artık daha becerikli!

Facebook, Messenger'ı uzun bir süre önce ayrı bir uygulama olarak kullanıma sunmuş ve bu hizmetin başlı başına bir iletişim aracı olarak görülmesi yönünde önemli bir adım atmıştı. Firma şimdi de, yine bu doğrultuda bir adım daha atarak söz konusu uygulamayı çok daha etkin bir hizmete dönüştürmeye hazırlanıyor.

Messenger Codes adı verilen bu yeni özellikle birlikte kullanıcılar, tıpkı Snapchat'te olduğu gibi diğer kişileri sadece onlara özgü bir kodu basitçe tarayarak bulabilecekler. Böylece artık bu kişilerle iletişime geçmek için telefon numarasına ya da o kişilerle Facebook'ta arkadaş olmaya da gerek kalmayacak.

Facebook ayrıca, diğer kişilerle paylaşılabilen kişiselleştirilmiş bağlantı seçeneği de sunacak. Bu özellik de daha çok bir iş yeri sahibi olanların işine yarayacak gibi duruyor. Zira kullanıcılar belirli bir iş yerinin bağlantısına tıkladıklarında anında alışverişle ilgili konuşmaya başlayabilecekler.

Ayrıca söz konusu linkler, isimden bağımsız olarak doğrudan aradığınız kişiyle konuşmaya başlamaya da yardımcı olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

en gereksiz uygulama.. insanlara dayattılar.. fakat teknoloji tek bir üründe çok fonksiyonel adımları destekleyecek uygulamalara yöneliyor. facebook kaybeder bu kafayla..cünkü ileride kullanıcılar tek birşeye ait şeyi birden fazla uygulama ile takip etmenin zorluğunu yaşayacak ve bu durumdan sıkılacak

@10 Nisan 2016 02:10 Malum güruhun onu düşünmesi malesef bayağı zaman alır.

Bunu facebook uygulaması içinde baloncuk iken çok daha iyi idi.

Becerikli felan değil. .. facebok messenger ın en büyük becerisi, insanları daha çok takip etmek, daha çok fişlemek. İşin ilginci ise, köle ruhlu insanlar bunu sevine sevine yapıyor...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost