Facebook'un yeni beğen düğmeleri kullanımda!

Facebook, belki de bugüne kadar yaptığı en radikal yeniliğe imzasını attı... İşte yeni Facebook!

Facebook'un yeni beğen düğmeleri kullanımda!

Facebook'un uzun süredir konuşulan yeni "tepki" düğmeleri, web, Android ve iOS üzerinde kullanıma sunuldu. Artık herhangi bir gönderi için Beğen düğmesine basmaya hazırlandığınızda karşınıza 5 veya 6 farklı seçenek çıkıyor.

Gönderileri, fotoğrafları, yorumları ve fazlasını eskiden olduğu gibi beğenebiliyorsunuz, ancak isterseniz beğenmek yerine şu duygulardan birini de seçebiliyorsunuz: Muhteşem, Hahaha, İnanılmaz, Üzgün, Kızgın.

Facebook, kullanılan tepkileri ölçerek zaman içinde farklı kullanıcılara özel tepki simgeleri gösterebileceğini söylüyor. Sosyal ağın bir yılı aşkın süredir bu yenilik üzerinde çalıştığını ve küçük gruplar üzerinde testler yaptığını da hatırlatalım.

Bu yenilikle Facebook, "beğenme" düğmesini sunmamaktaki kararlılığını sürdürdüğünü gösteriyor. Sosyal dev, böyle bir düğmenin çok negatif olacağını ve kötüye kullanılacağını düşündüğünden ona başından beri sıcak bakmıyor.

Yeni düğmelerin tüm kullanıcılara ulaşmasının birkaç gün süreceği söyleniyor. Bu yüzden düğmeleri görmüyorsanız biraz daha sabredin. Yeni seçenekleri Android ve iOS'ta görmek için Facebook uygulamasını güncellemeniz gerekiyor, aksi halde sadece beğenme sayısını göreceksiniz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Kızınca paylaşılana mı kızıyorum, yoka paylaşana mı???? :D :D

Bir yılı aşkın bir süredir çalışıp tepki tuşları getirmesi... peki

Yapay zeka gelsin artık uzadı proje,bıraksınlar imeticon'ları basit gelişme sırf bunun için androidOS yükseltilmesi bile saçma.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir