Faks Kendi Sınırlarını Aşıyor

Eğer karşı taraf ile bağlantı kurmak için faks kullanmaktan başka bir şansınız yoksa ve bir faks makinesine de sahip değilseniz bu durumda elinizin altındaki PC’niz ya da cep telefonu ile cep bilgisayarınız yardımınıza koşacaktır.

Faks Kendi Sınırlarını Aşıyor (Sayfa 3)

Her tür ihtiyacı karşılayacak kadar çok faks yazılımı bulunuyor
32bit Fax, Windows ortamından fax çekmenizi sağlayan kişilere veya gruplara daha önceden kaydettiğiniz sayfaları yollayabilmenize olanak tanıyan pratik bir yazılım. FaxMail Network ise bunun yanında yazıcıdan çıkarma özelliği de sunuyor ve herhangi bir Windows uygulamasından kolaylıkla faks çekebilmenizi sağlıyor. Windows için tam teçhizatlı bir faks makinesi yaratan FaxWizard 2000 ise kendine özel arabiriminden ve ayrıca kullandığınız uygulamalardan da "yazdır" komutuyla faks çekebilmenize olanak tanıyor. WYSIWYG arabirimi sayesinde diğerlerinden ayrılan ve kullanması da oldukça kolay bir program olan Just the Fax ise ismi üzerinde pratik olarak Faks yaratabilen, yollayabilen ve alabilen kişisel bir program olarak karşımıza çıkıyor.

Faks Defteri: Programda ilk etapta bir faks defteri yaratarak başlayabilirsiniz.

Popülaritesi yüksek bir program olan MightyFax da bilgisayarınıza bir yazıcı sürücüsü olarak kurularak Microsoft Word ya da yazıcı destekleyen herhangi bir Windows programından faks çekebilmenizi sağlıyor. Sadece sürükle bırak yöntemi ile çalışan TotalFax ise masaüstünüzde kullanabileceğiniz oldukça kolay bir program. Son olarak fakslarınızı e-mail'lerinizde ek dosya olarak yollayabilmenize olanak tanıyarak diğer benzerlerinden ayrılan WebFax2, taradığınız ya da kendi hazırladığınız fakslarınızı web sitesi üzerinden de yollayabiliyor.

32bit Fax ile bilgisayarınızı bir faks makinesine dönüştürün
Faks programları arasında gerek kurulum gerekse kullanım açısından oldukça pratik olan 32bit Fax’ı CHIP CD’sinden kurmak için tıkladığınızda karşınıza ilk olarak işletim sistemi ve kurulum tipini seçeceğiniz ekran gelecektir.

1. Burada sol bölümden bilgisayarınızda yüklü olan işletim sistemine göre seçimini yaptıktan sonra sağ taraftan da “Single computer beginners...” ile başlayan seçeneği seçip Next tuşu ile devam edin.

2. Bir sonraki aşamada göndereceğiniz faksların üzerinde görüntülenmesi için kişisel bilgilerinizi girmeniz gerekecektir. Üst taraftaki “From name...” ile başlayan bölüme 31 karakterden daha fazla olmamak kaydı ile adınızı ya da şirket adını girin. Alt taraftaki “Fax no” bölümüne de faks numaranızın girilmesi gerekir. Tekrar Next tuşu ile devam edin.

3. Modem seçim ekranına geldiğinizde zaman program otomatik olarak bulup seçecektir. Ancak modeminiz kapalıysa ya da başka bir uygulama tarafından kullanılıyorsa bulunamayabilir ve seçimi elle yapmanız da gerekebilir. Daha sona kuruluma devam edebilirsiniz. Ancak daha programı kullanmaya başlamadan öne bu sorunları gidermeyi unutmayın. Dosyalar kopyalandıktan sonra faks yazıcı sürücüsü de kurulacak ve kurulum sona erecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Tamamen türk numaraları ile çalışan, ve üye olmadan, ön ödeme yapmadan Faks gönderebileceğiniz www.webfaks.com var. Faksınızı hazırladıktan sonra gönderilecek faksın bir önizlemesini size gösteriyor. Sonra cep telefonunuza gelen mesajı onaylarsanız ( Göndereceğiniz faksın sayfa sayısına göre bir ücretlendirme gerçekleşiyor) faksınız iletiliyor ve mail adresinize de bir kopyası gönderiliyor.

Verilen link hatalı, ödeme yapmadan nasıl faks yollatabilirler anlamıyorum; ben işimi şansa bırakamadığım için Turkcell Superonline dahil yerli yabancı firmaları araştırdım denedim, Entera diye yerli bir firmaya ulaştım, adamlar Ziraat Bankası'na ürün/servis satmışlar, TR'nin efaks trafiğinin % 60'ı filan bunlarda, asıl işleri bu yani. 3 ayrı firmadan (İstanbul Sanayi Odası, BP ve Shell) çok sağlam feedback aldımdı. 15 kuruşa tüm Türkiye'ye 1 sayfa faks yolluyorum, toplu faks işlemi çok basit, exceli ve word'ü email atıyorum, gidiyor, 1 saat sonra detaylı rapor geliyor. Bir de MERGE yapıyorlarmış, mutabakat BA/BS formu kullanmıyorum ama kişiselleşmiş faksta kullanıp deneyeceğim, çok methetti kullanan arkadaşlarım, 2-3 günde yaptıkları yüzlerce mutabakat fakslama işi 1 dakikada yapıyorlarmış, ihtiyacınız varsa www.Entera.com.tr den ulaşabilirsiniz.

Sen de yorum yaz


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir