Falcon 9 roketini karaya indirebilir misiniz?

Bu 8 bit oyundaki SpaceX Falcon roketini karaya indiremeyeceğiniz üzerine bahse bile girebiliriz!

Falcon 9 roketini karaya indirebilir misiniz?

Elon Musk'un SpaceX isimli şirketinin, Mars'a insanları taşıyıp bir koloni kurma gibi oldukça yüce bir hedefi vardır. Bunu gerçekleştirmek içi uzay uçuş maliyetini aşağı çekmek gerekiyor. Bu nedenle SpaceX, Falcon 9 isimli amiral gemisini kullanılabilir hale getirmeye çalışıyor.

Bunun için yön tuşlarını (veya WASD) kullanarak roketi Atlantik Okyanusu'nun ortasındaki mavna üzerine sağlıklı bir şekilde indirmeniz gerekiyor. Bunu başarabilirseniz milyonlarca dolara mal olacak uçuş maliyetini düşürmüş olacaksınız.

SpaceX Falcon 9 Lander ismindeki bu sinir bozucu oyunu siz de deneyebilir ve roketi patlatmadan mavna üzerine indirmeye çalışabilirsiniz.

Lunar Lander isimli oyunun modifiye edilmiş versiyonu olan bu web uygulaması, dixiklo isimli kullanıcı tarafından Scratch kullanılarak MIT Media Lab aracılığı ile oluşturuldu. Uzay meraklılarının gün boyu vakit geçirmek için oynayabilecekleri bu 8 bit oyunda başarı sağlayanlar, maalesef Mars'a koloni kurmaya gidecek ekip arasında yer almayacak.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

yıl olacak 2016 adamlar hala flash player kullanıyor yazık...

Flash gayet iyi hele kotalı internet kullanıyorsan.Teknoloji bilgin% 10 mu acaba

@19 Eylül 2015 22:33 cahil koyun flash güvenlik açığından başka bir şeye yaramaz...

@19 Eylül 2015 22:33 Size katılıyorum. Gort fanboyluktan ve trollükten arta kalan zamanda biraz da insanların farklı sorunlarına kafa yormayı becerebilirsen flash'ın nelere yaradığını öğrenebilirsin.Virüsler var diye bilgisayarlar da açıktan başka bir işe yaramıyorlar o zaman ! Hırsızın hiç mi suçu yok ? Açıklardan faydalanıp hileyle programı amaçlarına alet edenlerde hiç mi suç yok ! Öğrendiğin 1-2 şeyle yorum yapmadan önce mantık süzgecinden geçirmeyi öğren.Dünya artık troll değil insanların.

@19 Eylül 2015 22:33 Flashın iyi -kötü bişi olmasıyla kota dostu olmasını pek anlayamadım. Flash player Kota düşmanı bir özelliğe sahip. Nesnel obje+Resim+video bir arada yüklenir. Html5 bu özellik sadece resim+video olarak geçerlidir. Ayrıca Falsh player açıklarından dolayı değil İŞLEMCİ kullanmasındaki KATLİAYMINDAN dolayı terk ediliyor. Mobil sistemler için yazılım yeterli değil.

gayet yavaş ve düz indirmeme rağmen gene de patladı. sanırım patlamaktan başka bir şey olmuyor yere değince.

İndirdim şu anda. Bahis neydi?

siz zor oyun görmemişsiniz!

3 kere indirdim hayır indirdiğimde de bişi olamdıya :) tabi 80-90 kez patlattım onları saymıyorum :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir