Fallout 4 oynarken gerçek bir trafik kazası!

Evinizde oturup oyun oynarken, gerçek bir arabanın size çarpabileceği hiç aklınıza gelir miydi?

Fallout 4 oynarken gerçek bir trafik kazası!

Evinizde oturmuş, Xbox'ınızda ilginç bir dünyaya dalmış durumdasınız. Fallout 4 oynuyorsunuz. Bu çöllük, çorak arazide başınıza ne zaman neyin nereden geleceği hiç belli değil. Ama siz oyun oynarken gerçek hayat da durmuyor... Aniden arkasından sert bir şekilde bir şey size çarpıyor. Size vuran şey ise ev arkadaşınız değil; bir Hyundai Sonata.

Her ne kadar bu durum garip gözükse de, Irving, Teksas'da yaşayan Ben Rose'un geçtiğimiz haftalarda başına gelen olay tam olarak buydu. Bir araba, apartman duvarını aşarak kendisine çarptı.

Rose'un Dallas'taki CBS11'e söylediği üzere "Arabalar insanlara karşı (senaryosu) genellikle iyi sonuçlanmıyor. Bu yüzden de gerçekten sonun geldiğini düşündüm."

Kendisi de gerçekleşen olayların oldukça şaşırtıcı ve sersemletici olduğunu kabul ediyor ve ekliyor: "Herkes soruyor; araba apartmanının içine daldı derken ne demek istiyorsun?"

Teksas'ta yaşanan kazanın yarattığı hasar da, Rose'un kendisi için olmasa da oldukça büyüktü. Rose'un bir omurgası çatlamış ve bir tendonu yırtılmış. Ancak kendisinin inandığı üzere, tekerlekli özel oyun sandalyesi sayesinde hasarın büyük kısmından kurtulmuş durumda. 

Ancak şimdi, faturaları ödeme zamanı. Görünene göre sürücünün sigortası bulunmamaktaydı ve bu yüzden de Rose, daha da büyük bir bedel ödemek zorunda. Irving Polis Departmanı'ndan polis memuru James McLellan'ın söylediğine göre sürücü, bir sigorta kaynağı göstermedi. Ancak McLellan'ın eklediğine göre, bunun bir araba kazası olması ve sigortanın eksik olması dışında kanun çiğnenmiş değil ve ortada bahsedilenler dışında bir suç bulunmuyor. Düşünülene göre sürücü, sadece gaz ile fren pedallarını karıştırmış.

Bir nakliye teslim sürücüsü olan Rose'un CBS'e söylediğine göre hastane ve diğer bedeller şimdiden iki aylık maaşını aşmış durumda. Yine de Rose, bir şekilde iyimser kalmayı başarmış: "Yaşananları geri alamam. Ancak artık hastanede değilim. Çok daha kötü olmadığı için şanslıyım."

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Arabaya bir şey olmuş mu =?

Allahtan bu arakadas airbaglerini acip arabayi kurtarmis. Ama airbagler acik kalmis servise girmesi gerek :)

@16 Şubat 2016 06:31 "oilbag" olmasın o :)

Oyun için asus p9x79-e ws anakart öneri intel hasswell işlemci ddr3 kingston 1600mhz takılabilir bir önemli aygıtı ise pcıexp16x 3.0 kuzey chipsetine sahip m2 sata samsung 950pro çalıştırılabir yedeklere oyun yüklemek istersenizde 6gbsn sata ya sahip 4 sata marvel chipsetine sahip 60mb sn kopyalama hızlarına klasik hdd çıkabilir 2tanede 3gbsn sata girişleri var oda sn de 30mb kopyalama yapat işte ekran kartını yine asus amd r9 seçilebilir 60gb gta 5 te renkler sulanık görülmeyebilir

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir