Fallout 4, PC'de daha iyi görünüyor!

Fallout 4 grafikleri PC'de mi, Xbox One'da mı, PS4'te mi daha iyi görünüyor? Cevap içeride...

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat Fallout 4, PC'de daha iyi görünüyor! Fallout 4 grafikleri PC'de mi, Xbox One'da mı, PS4'te mi daha iyi görünüyor? Cevap bu videoda!

Evinizde her türlü modern oyun makinesine sahipseniz ve Fallout 4'ü hangisi için satın alacağınıza karar veremiyorsanız, size yardımcı olacak yeni bir video var.

Oyunlar için grafik karşılaştırmaları hazırlayan YouTube kullanıcısı Candyland, bu kez Fallout 4'ün PC, PlayStation 4 ve Xbox One sürümlerini yanı yana karşılaştırdı. Böylece beklenenlerin çoğunun gerçek olduğu, oyunun PC'de konsollardan daha iyi göründüğü anlaşıldı. Ancak fark, o kadar büyük değil.

Fark, grafik ayarları maksimuma ayarlandığında PC'de ortaya çıkıyor ve en çok gölgelerde, ışıklandırmada, görünebilen detaylarda fark ediliyor. Frame rate konusundaysa büyük bir fark hissedilmiyor. Oyunun PlayStation 4 ve Xbox One sürümlerinin arasında ise önemli bir fark görülmüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Hepsi ayni gorunuyor

tartışmasız PC elbette

Hehee, daha yenimi farketiniz, güçlü bir pc herzaman her oyunda tum oyun konsollarindan kaliteli görüntü verir.

Çok ilginç tüm sistemlerde eşit grafik özellikleri gösteriyor

Bu görüntüyü gösteren pc kaç para? Konsollar kaç para? 10.000? değerinde pc satılıyor.

Millet senelerce Playstation sebebiyle Sony`ye ve Xbox sebebiyle Microsoft`ta taptı, ancak adamların konsollarının gücü Playstation 2`den beridir pc`ye yetmiyor adamlar firmanın devliğini kullanarak pc oyunlarını sabote ediyorlar (bilen bilir). Tekken Tag Tournament oyununu arcade`den daha iyi iddiası için arcade versiyonu Tekken Tag Tournament oyununu eski oyun Tekken 3 ile aynı grafikte yapmışlar. Ne Sony nede Microsoft konsoldan anlamazlar konsolun gerçek efsaneleri Atari Nintendo Sega`dır.

@14 Kasım 2015 21:54 Çok hakısınız.

Konsol oyun endüstrisinin sürdürülebilirliği için çok iyi bir sistem. Ayrıca bütçeye de daha fazla hitap ediyor. Ama uzun vadede bu iki bulut da yok oluyor! Konsol tamamen televizyonun verimliliğine bağlı çalışır hale geldi. Bu yönden düşünecek olur isek konsol mobile gelecekte kaybedecektir. Bu gün hızlı bir şekilde mobilleşen konsol değil PC dünyası...

PC icin grafiklerdeki poligon sayilarini dusurmusler. Oynamakta acele etmeyip bir kac ay beklerseniz hi-detail pack 'ler v.b. cikar yakinda. Iyi bir ekran karti ile cok daha iyi grafikler gelir. Yine de bir Fallout 2 olur mu? Asla olamaz.

Testte dikkat ederseniz Pc için maksimum ayarlar ile denmiş ve ancak kafa tutabilir konsollara. Max ayarlarla oynatabilecek PC'nin fiyatını herkes biliyordur umalım. Xbox olsun Ps olsun konsollar size en yeni oyunları çok pahalı pc ayarında oynayabilecek fırsatı neredeyse 5tek ucuza sunuyor. Kıyaslama yapan nankörlük eder. Hele bir adam gibi klavye fare desteği de gelince Oc oyunculuğu ölür. Buradan bu devirde hala pc diyen dinazorlara kapak olur!

evet daha iyi gözüküyor ama pek fark yok daha iyi gözükmesi için de bi 3000 lira gerekiyor

pc ile xb1 eşit ama tartışmasız pcde daha üstün grafikler almak mümkün ama xb1de neyse o bu yüzden pc burada kazanan bence ama stabil olarak güzel görüntü almak istiyorsanız xb1 kazanan çünkü pc düzensizdir her sistemde farkı görüntü veriyor sonuçta xb1 ise her zaman aynı ölçekte açar ps4de aynı

En önemli fark perspektifte ortaya çıkıyor. Bu da VRAM belleğinin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Belli ki kullanılarn PC'deki ekran kartının belleği yüksek. Derinlik boyutunda mesafe çoğaldıkça XB1 ve PS4'te görüntülenen obje sayısı ve detayları azalıyor. Hatırlayın eski PC'lerde çok belirginleşir bu durum. Örneğin bir binaya ne kadar yakınlaşırsanız pencere detayları vs. ortaya çıkar. Videoda sabit açıları (dk 02:12 gibi) inceleyin

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play